Sabaton či Judas Priest: kam vyrazit příští rok?

Také v roce 2015 do České republiky zavítá velké množství metalových kapel rozličných žánrů. Jaká nejzajímavější jména k nám v příštím roce dorazí? Kdy a kde vystoupí a za kolik můžete pořídit vstupenky? 
Švédská skupina Sabaton se do Čech chystá v únoru Švédská skupina Sabaton se do Čech chystá v únoru Zdroj: Sabaton.net
 
V  nadcházejícím roce v české kotlině proběhne tolik metalových událostí, že kdyby je někdo stihnul navštívit všechny, tak by celý rok téměř nevystřízlivěl. Vybrali jsme pro vás několik slavných jmen, která se příští rok v Čechách objeví a u jejichž vyslovení zpozorní snad každý, kdo má v krvi aspoň jedno promile metalu. Co nás tedy čeká a nemine v roce 2015?
 

1. Manowar (12.1.2015, Ostrava)

A začne to hned v lednu! Dne 12.1.2015 přiletí do Ostravy americká heavymetalová legenda Manowar oslavit 25. výročí vydání slavného alba Kings of Metal. Ostravská ČEZ Arena bude jedinou zastávkou v rámci putování končinami Polska, Slovenska a České republiky a nejhlasitější kapela historie to všude hodlá pořádně provětrat. Zatím posledním vydaným albem bylo The Lord of Steel z roku 2012, nyní rozpracované album následující má skupina v plánu dokončit po návratu z lednového turné. Manowar mají napříč zeměmi silnou a věrnou fanouškovskou základnu a moc dobře to o sobě ví, máme se proto na co těšit. Vstupenky je možné již nyní získat v předprodejních sítích za cenu od 690 korun. 
 

2. Sabaton (7.2.2015, Praha; 8.2.2015, Zlín)

V únoru se do České republiky chystá power metalová smršť jménem Sabaton. Jejich nejnovější album Heroes z  letošního května přineslo velmi pozitivní ohlasy a stalo se zatím nejprodávanějším albem švédských metalistů. Představit tuto novinku k nám přijedou hned dvakrát: 7.2. v  pražské hale Forum Karlín a 8.2. ve Sportovní hale Euronics ve Zlíně. A doprovázet je nebudou žádná ucha, ale dvě kapely se zvučným jménem a ještě zvučnějším ženským vokálem. Uslyšíte holandský symphonic metalový kvintet Delain a finské power metalisty Battle Beast. Vstupenky jsou k dispozici zhruba za 700 korun. 

 

3. Blind Guardian (24.5.2015, Praha)

Zkraje roku nové album a rovnou poté na turné. Němečtí Blind Guardian si vydobyli reputaci nejen unikátním stylem hudby, ale i svými kvalitními koncertními výkony. Možnost přesvědčit se o tom, ale také poslechnout si písně z nového alba i starší, ověřené hity progressive power metalového kvarteta kolem Hansi Kürsche, budete mít 24.5. v Masters of Rock Café ve Zlíně. Zaváděcí cena na jediné české vystoupení kapely, která zde rozhodně nekoncertuje každý rok (jako některé jiné), je 550 korun. Lístky je možno kromě obvyklých předprodejů koupit i na oficiálních stránkách festivalu Masters of Rock.

{youtube}Zklqr1xj32Q{/youtube}.

4. Judas Priest (25.6.2015, Ostrava; 26.6.2015, Praha)

Na konci června se otřese hala v Praze a Ostravě pod hutnými riffy praotců metalu. Skupina Judas Priest spolu hraje už přes čtyři desítky let, to ovšem nikomu z pětice muzikantů nijak neubírá na síle, což potvrzuje i nedávno vydaná deska Redeemer of Souls. Nezaměnitelné vokály Roba Halforda doprovázené masivním zvukem kytar a tvrdými bicími společně s vizáží celé pětice na vás dýchnou poctivým sedmdesátkovým heavy metalem. Vstupenky do ostravské ČEZ Areny lze pořídit od 790 korun, za vystoupení v pražské O2 Areně zaplatíte nejméně 990 korun. 

5. Nightwish (12.7.2015, Vizovice)

Jen o pár dní později se bude možné na Masters of Rock napít z jiného metalového soudku. Čtvrtý festivalový den totiž zahraje jako největší hvězda festivalu symphonic metalová skupina Nightwish. V té době by již mělo být na světě nové album, které nahrává sestava v čele se zpěvačkou Floor Jansen (jako ženská vokalistka je v sestavě skupiny již více než rok) a dalším novým členem Troyem Donockleyem. Album má obsáhnout vše ze schopností obou nejnovějších členů. Navíc - Jansen se podle ostatních členů koncert od koncertu zlepšuje, proto se nelze na finále Masters of Rock netěšit. Vstupenky na festival jsou na oficiálních stránkách festivalu do 30. 11. k dostání za 1050 korun. Kromě Nightwish na něm uslyšíte i Powerwolf, Gamma Ray, Sonatu Arcticu a další. Atmosféra na festivalu Masters of Rock, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Koncertů nás čeká samozřejmě mnohem víc a tak je ostatním přidělena jen čestná zmínka na závěr. V ČR příští rok zahraje také Apocalyptica, Behemoth, Hammerfall, Cannibal Corpse, Saxon, Grave Digger, Sepultura, Arch Enemy, Zakk Wylde či další zástupci metalové hudby. O jednotlivých koncertech vás samozřejmě budeme včas informovat. 
Napsal(a):

Zanechat komentář