Horor Horns: Rohatý Radcliffe poslouchal v zákulisí metal

Britský herec Daniel Radcliffe, který se proslavil jakožto představitel ústřední postavy v sérii o Harry Potterovi, se rozpovídal o svém posledním filmu - hororu Horns - a popsal, jak se připravoval na ztělesnění role posedlého DJ Iga Perrishe. Mimo jiné se svěřil s tím, že pro lepší vcítění poslouchal tvrdou hudbu, jmenovitě pak skupiny Megadeth a Metallica. 

Daniel Radcliffa inspirovala ve filmu Horns třeba hudba skupiny Megadeth Daniel Radcliffa inspirovala ve filmu Horns třeba hudba skupiny Megadeth Zdroj: Blastr.com

Film Horns sice vznikl již v roce 2013, ale představitel hlavní role známý především díky ztvárnění postavy nejslavnějšího čarodějnického učně se o svém provedení šestadvacetiletého DJ Iga Perrishe rozpovídal až nyní. O co ve filmu jde? Šestadvacetiletý hudebník se po jedné z mnohých opileckých nocí probudí s démonickými rohy rašícími z čela, stane hlavním podezdřelým z vraždy své milenky a navíc - lidé v jeho okolí mu z nevysvětlitelných důvodů začnou vyjevovat své nejhlubší tajemství a tužby, ať už jsou jakkoliv zvrhlé. 

Největší hudební inspirací pro posedlého a šílejícího Perrishe byla Radcliffovi skladba Sweating Bullets od Megadeth. "Zejména díky veršům Hello me, It's me again (Zdravím sebe, to jsem zase já), You can subdue but never tame me (Můžeš mě potlačit ale nikdy mě nezkotíš), A dark black past is my / Most valued possession (Temná četná minulost je mou / Nejcennější památkou). Je to šílená písnička a zní, jako když se psychopat baví sám se sebou, a to mi velice pomohlo," vyjádřil se k hledání své inspirace herec. 

Radcliffe svou roli vlastními slovy popsal jako silně emociální a místy až ostudně nemravnou a hraní si dle vlastních slov užil. "Hrát někoho, kdo v už tak těžké chvíli svého života prochází děsivou proměnou v ďábelskou postavu, bylo velice, velice vzrušující," komentoval své působení ve filmu. Poslech tvrdé hudby při natáčení mu prý umožnilo vypustit tu lehce démonickou duši rock'n'rollu ven. "Nic se tomu nevyrovná," dodává. 

Ačkoliv tato zpráva zřejmě potěší mnohé fanoušky tvrdé hudby a fantastiky, největší radost z ní pravděpodobně budou mít extrémní odpůrci metalu, kterým přidá vítr do plachet zejména v tom, že metal je dílo Satanovo. Ale co...
Napsal(a):

Zanechat komentář