Sklizeň 2012: Jak se pěstuje reggae na Jamajce?

Zpěvák a producent v jedné osobě Coco Jammin, jako zpěvák známý spíše jako Cocoman, vydal 20. října reggae dancehallovou kompilaci Sklizeň/Harvest 2012. Navázal tím na úspěšnou Sklizeň 2011, která v loňském roce získala cenu Anděl.

Coco Jammin Coco Jammin Zdroj: Coco Jammin Production

Téměř přesně po roce se Coco Jammin vrací se svou kompilačkou Sklizeň. Deska má přiblížit publiku hudbu tak, jak je tvořena v samém centru dění, v kolébce reggae na Jamajce. Cocoman vybral celkem jednadvacet písní, na kterých lze slyšet hned čtrnáct interpretů.

Zastoupení je jak domácí, tak zahraniční. Domácí parta, sjednocená pod hlavičku Coco Jammin Production, sestává z umělců jako jsou Dr. Kary, Cocoman,  Massenjah, Mr. Roll nebo Missy M. Právě pro Missy M byla Sklizeň vůbec prvním vydáním její studiové tvorby.

 

 

Pokud budeme mluvit o zahraničních interpretech, byl by hřích, kdyby nebyla zastoupena Jamajka. Tu reprezentují Poly Famous a Kim Possible. Asi nejexotičtějším příspěvkem je Fireston Bantu z Keni. Největším lákadlem je britský dancehallový král Deadly Hunta. V Česku a na Slovensku má pevné zázemí díky několika minulým vystoupením. Z obrovského seznamu spoluprací a společných vystoupení vyberme společnou show s legendou reggae Buju Bantonem nebo brooklynským raperem Supernatural. Občas si zařádil i v hip hopových formacích Wu Tang Clan a Ice-T .

Tracklist Sklizeň/Harvest 2012:

1. Cocoman a MessenJah - Stopaři

2. Cocoman a Dr. Kary - Tancovat

3. MessenJah a Mr. Roll - Miluju Život

4. Deadly Hunta - Be What You Wanna Be

5. Missy M a Dr. Kary - Hmm

6. Poly Famous - Think a Me Alone

7. Fireson Bantu - Who Jah Bless

8. Cocoman - Zavírám Krám

9. Jr. Smile - Že To Mám Rád

10. Mr. Roll - Vzpomínám Rád

11. Bad Boyz - Smát

12. Dr. Kary - We Must Try/Such a Few We Are

13. Messenjah - Zbavit Nudy

14. Poly Famous and Kim Possible - Summer Bubble

15. Missy M - Pojď se Mnou

16. Mad Coffin - Whine Pon Di Cocky

17. MessenJah - Neni Mi Jedno

18. Colectiv - Díky

19. Medial Banana - Pálime Weed

20. Deadly Hunter - Never Give Up

21. Cocoman - To Přejde

Mezi černé koně svého výběru Coco Jammin řadí slovenského zpěváka Jr. Smilea a českobudějovického šamana se jménem Colectiv. V otázce uskupení vsadil na opavské Bad Boyz nebo slovenské Medial Banana.

V této chvíli je Sklizeň na turné, část protagonistů se vydala na šňůru po Československu. Album bylo pokřtěno 19. října v pražském klubu Cross. Přikládáme termíny koncertů.

Nejbližší koncerty Sklizeň 2012

24. listopadu – Slaný

30. listopadu – Ostrava

1. prosince - České Budějovice

21. prosince - Bratislava (SK)

22. prosince - Rožnava (SK)

Coco Jammin, vlastním jménem Adam Lanči, je zpěvák, producent a DJ v jedné osobě, který momentálně dokončuje studia zvukové tvorby na FAMU. S kapelou Cocoman & Solid Vibes se dostal do finále European Reggae Contest a vystupoval na největším evropském reggae festivalu Rototom Sunsplash.

Od roku 2010 vydává alba do té doby neznámým reggae interpretům. Jeho hitovka Tak už to bal, kterou natočil s Dr. Karym, má na Youtube přes šest set tisíc zhlédnutí.

 

Napsal(a):

Zanechat komentář