sobota, 24 listopad 2012 17:00

Sklizeň 2012: Jak se pěstuje reggae na Jamajce?

Napsal(a)
Coco Jammin Coco Jammin Zdroj: Coco Jammin Production

Zpěvák a producent v jedné osobě Coco Jammin, jako zpěvák známý spíše jako Cocoman, vydal 20. října reggae dancehallovou kompilaci Sklizeň/Harvest 2012. Navázal tím na úspěšnou Sklizeň 2011, která v loňském roce získala cenu Anděl.

Téměř přesně po roce se Coco Jammin vrací se svou kompilačkou Sklizeň. Deska má přiblížit publiku hudbu tak, jak je tvořena v samém centru dění, v kolébce reggae na Jamajce. Cocoman vybral celkem jednadvacet písní, na kterých lze slyšet hned čtrnáct interpretů.

Zastoupení je jak domácí, tak zahraniční. Domácí parta, sjednocená pod hlavičku Coco Jammin Production, sestává z umělců jako jsou Dr. Kary, Cocoman,  Massenjah, Mr. Roll nebo Missy M. Právě pro Missy M byla Sklizeň vůbec prvním vydáním její studiové tvorby.

 

 

Pokud budeme mluvit o zahraničních interpretech, byl by hřích, kdyby nebyla zastoupena Jamajka. Tu reprezentují Poly Famous a Kim Possible. Asi nejexotičtějším příspěvkem je Fireston Bantu z Keni. Největším lákadlem je britský dancehallový král Deadly Hunta. V Česku a na Slovensku má pevné zázemí díky několika minulým vystoupením. Z obrovského seznamu spoluprací a společných vystoupení vyberme společnou show s legendou reggae Buju Bantonem nebo brooklynským raperem Supernatural. Občas si zařádil i v hip hopových formacích Wu Tang Clan a Ice-T .

Tracklist Sklizeň/Harvest 2012:

1. Cocoman a MessenJah - Stopaři

2. Cocoman a Dr. Kary - Tancovat

3. MessenJah a Mr. Roll - Miluju Život

4. Deadly Hunta - Be What You Wanna Be

5. Missy M a Dr. Kary - Hmm

6. Poly Famous - Think a Me Alone

7. Fireson Bantu - Who Jah Bless

8. Cocoman - Zavírám Krám

9. Jr. Smile - Že To Mám Rád

10. Mr. Roll - Vzpomínám Rád

11. Bad Boyz - Smát

12. Dr. Kary - We Must Try/Such a Few We Are

13. Messenjah - Zbavit Nudy

14. Poly Famous and Kim Possible - Summer Bubble

15. Missy M - Pojď se Mnou

16. Mad Coffin - Whine Pon Di Cocky

17. MessenJah - Neni Mi Jedno

18. Colectiv - Díky

19. Medial Banana - Pálime Weed

20. Deadly Hunter - Never Give Up

21. Cocoman - To Přejde

Mezi černé koně svého výběru Coco Jammin řadí slovenského zpěváka Jr. Smilea a českobudějovického šamana se jménem Colectiv. V otázce uskupení vsadil na opavské Bad Boyz nebo slovenské Medial Banana.

V této chvíli je Sklizeň na turné, část protagonistů se vydala na šňůru po Československu. Album bylo pokřtěno 19. října v pražském klubu Cross. Přikládáme termíny koncertů.

Nejbližší koncerty Sklizeň 2012

24. listopadu – Slaný

30. listopadu – Ostrava

1. prosince - České Budějovice

21. prosince - Bratislava (SK)

22. prosince - Rožnava (SK)

Coco Jammin, vlastním jménem Adam Lanči, je zpěvák, producent a DJ v jedné osobě, který momentálně dokončuje studia zvukové tvorby na FAMU. S kapelou Cocoman & Solid Vibes se dostal do finále European Reggae Contest a vystupoval na největším evropském reggae festivalu Rototom Sunsplash.

Od roku 2010 vydává alba do té doby neznámým reggae interpretům. Jeho hitovka Tak už to bal, kterou natočil s Dr. Karym, má na Youtube přes šest set tisíc zhlédnutí.

 

Další články

 • Foto: Aerodrome Festival, Panenský Týnec, 30. 6. 2018 Foto: Aerodrome Festival, Panenský Týnec, 30. 6. 2018

  Přinášíme vám fotoreportáž ze závěrečného dne hudebního festivalu Aerodrome.

  Slunečné letní počasí spolu s bohatým line-upem přilákalo do Panenského Týnce velké množství návštěvníků. Ti mohli sledovat na dvou hlavních stageích celou řadu zahraničních hvězd jako Eskimo Callboy, Nothing But Thieves, Skindred, Kodaline, Body Count feat. Ice-T, The Kills či Hollywood Undead. Česká stopa byla na festivalu zastoupena například Robinem Moodem, Lake Malawi, písničkářem Vojtaanem či zpěvačkou Lenny.

  Hlavní hvězdou celého festivalu pak byla americká rocková skupina Nine Inch Nails v čele s charismatickým zpěvákem a frontmanem Trentem Reznorem a americká numetalová skupina Limp Bizkit.

 • Vydejte se na Balkan Trip s kapelou Mr.Loco Vydejte se na Balkan Trip s kapelou Mr.Loco

  Pokud se chcete vrátit do letní pohodové atmosféry i nyní v pokročilém podzimu, pusťte si novou desku horkokrevné kapely Mr.Loco nazvanou Balkan Trip, která vás svou lehkostí nabije energií.

 • Damian Marley zahraje poprvé v Praze Damian Marley zahraje poprvé v Praze

  V pondělí 29. srpna vystoupí v pražské Lucerně hvězda reggae muziky - Damian Marley. Nejmladší syn Boba Marleyho, držitel několika cen Grammy, přijede poprvé do České republiky se svou kapelou.

 • Malatata a Medial Banana v jeden večer pod jednou střechou Malatata a Medial Banana v jeden večer pod jednou střechou

  DJské duo Malatata a šestihlavý band Medial Banana se v březnu vydávají na společnou tour, Mala Banana Tour, po České republice a Slovensku. Staňte se i vy svědky tohoto dosud nevídaného a neslýchaného balkan beats & reggae mash-upu. V Praze se celý ansámbl zastaví v sobotu 5. 3.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };