pondělí, 26 listopad 2012 13:00

HammerFall vydají DVD Gates of Dalhalla na konci listopadu

Napsal(a)
HammerFall Gates Of Dalhalla HammerFall Gates Of Dalhalla Zdroj: alphacoders.com

Švédská metalová kapela HammerFall si pro všechny svoje fanoušky přichystala lahůdku v podobě nového živáku s názvem Gates of Dalhalla. Novinka se objeví na pultech 30. listopadu.

Už to pomalu bude patnáct let, co Oscar Dronjak založil kapelu HammerFall, která se řadí k zakladatelům druhé vlny power metalu. A právě k tomuto výročí se uskutečnil jedinečný koncert, který byl nahráván na kamery. A už za pár dní si můžeme tuto show vychutnat také. Výroční koncert se uskutečnil 28. července ve starém lomu poblíž malé švédské vesnice jménem Rättvik.

O novém DVD více prozradil kytarista Oscar Dronjak: „Koncertní set obsahoval dvacet šest písní a trval dvě hodiny a patnáct minut, což je zatím nejdelší a nejkomplexnější show v naší kariéře. Zahráli jsme písně z každého alba. Bylo tam plno hostů, pyrotechniky, měli jsme tam osmdesát Marshall beden a obrovský štít s uprostřed vytesaným logem HF. To vše se odehrávalo na velmi unikátním místě. Tohle opravdu musíte vidět, abyste to pochopili. Tento koncert velmi dobře zachytil podstatu živého hraní HammerFall v roce 2012!

 


Mezi speciálními hosty koncertu se objevili původní členové kapely HammerFall - Jesper Strömblad (In Flames) a Mikael Stanne (Dark Tranquillity). Na pódiu také nechyběl ex-kytarista Stefan Elmgren.

Oscar dodává: „Vše, co se týká novinky, je speciální: místo, příležitost, výběr skladeb, hosté. Pokud hodláte něco oslavovat, dělejte to pořádně, a to je přesně to, co my udělali. HammerFall se vším všudy na 100 %.“ V březnu se kapela nechala slyšet, že si potřebují dobít baterie, a proto o nich příští rok nejspíše vůbec neuslyšíme. Slíbili však, že se v roce 2014 vrátí s novým albem.

HammerFall – Gates of Dalhalla
Datum vydání: 30. 11. 2012
Formát: DVD + 2CD nebo Blu-ray + 2CD
Vydavatel: Nuclear Blast
Seznam skladeb:

01. Patient ZeroHammerFall 24 11 2012 Cover
02. Heeding the Call
03. Any Means Necessary
04. B.Y.H.
05. Riders of the Storm
06. Let's Get It on
07. Crimson Thunder
08. Renegade
09. Blood Bound (host: Stefan Elmgren)
10. Last Man Standing (host: Stefan Elmgren)
11. Fury of the Wild (host: Stefan Elmgren)
12. Drum Solo: Anders Johansson
13. Always Will Be
14. Dia De Los Muertos
15. Steel Meets Steel (host: Mikael Stanne)
16. Threshold
17. The Dragon Lies Bleeding (host: Jesper Strömblad)
18. Let the Hammer Fall
19. När Vindarna Viskar Mitt Namn (host: Roger Pontare)
20. Something for the Ages
21. The Templar Flame
22. Oh Fortuna (host: Team Cans)
23. Glory to the Brave (host: Team Cans)
24. One More Time (host: Team Cans)
25. Hammerfall
26. Hearts on Fire (všichni hosté)

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };