Skupina Unifiction oznámila konec své hudební činnosti

Důvody hudebního rozchodu pětičlenné pražské kapely vysvětlují členové nedostatkem společné inspirace a chuti něco nového tvořit. I nadále ovšem chtějí jednotliví muzikanti působit na hudební scéně se svými dalšími projekty.

Unifiction Unifiction Foto: Martin Chochola / Musicweb.cz

Skupina Unifiction uskutečnila svůj historicky první koncert v červnu roku 2004 v klubu Rozjetá žába v pražských Vršovicích, kdy představila posluchačům svoje extravagantně ulítlé hudební představení stojící na vtipných a provokativních textech, kostýmech a písních, které představovaly nápadité koláže všech možných hudebních stylů.

Čtěte také: Unifiction v Crossu: Modrý zpěvák i velká dávka humoru

Hudebníci vždy nabízeli svým fanouškům divoce pojaté koncerty, při kterých v pestrobarevných kostýmech předváděli nejen vynikající muzikantské výkony, ale leckdy jejich vystoupení připomínala z velké části i divadelní představení. Velkou měrou k tomu přispíval charismaticky vystupující zpěvák Bedřich Levý, který pronášel k publiku během koncertů filozoficko-makrobiotické projevy o významu zeleniny a kváskového chleba, tančil, cvičil a zároveň při tom komentoval aktuální domácí události.

Za devět let své hudební činnosti stihla skupina kytaristy Filipa Černého, baskytaristky Veroniky Bartošové, bubeníka Honzy Hrdličky, klávesisty Honzy Faixe a zpěváka Bedřicha Levého vydat desky Kryptozoologie (2008), Knírek (2010), singl, demo a DVD zachycující koncert v Paláci Akropolis v roce 2009. Vše bylo přiznivě přijato jak fanoušky, tak hudebními kritiky.

 

 

Během svého působení odehrála kapela řadu koncertů na větších i menších festivalech. Nejpopulárnějšími se staly koncerty v pražském klubu Akropolis, kdy si kapela pro toto představení připravila vždy divoce pojatou show, při které létal vzduchem chleba nebo zelí. Skupina se též zúčastnila v roce 2011 i soutěže Česko Slovensko má talent.

Na závěr svého hudebního života se skupina rozhodla připravit rozlučkový koncert, který se uskuteční 24. dubna v Paláci Akropolis. Pro něj si kapelníci zajisté opět připraví nějakou absurdně humornou show.

Oficiální vyjádření kapely k ukončení činnosti:

Správní muzikanti se zkrátka setkávají a zakládají kapely, když mají společnou inspiraci a chuť něco dohromady vytvořit. Pak se tedy logicky zase rozcházejí, když je múzy začnou každého lákat jiným směrem, a to je nyní případ i naší kapely. Máme za sebou devět let, které jsme si společně se stále větším množstvím posluchačů náležitě užili ve spoustě klubů, na řadě festivalů i různých speciálních akcí, a rozcházíme se, aniž bychom přestali být nejlepšími kamarády. Není třeba se obávat, že by kdokoli z členů kapely v budoucnosti z pódií zmizel, jen budeme všichni dělat zase něco jiného a budeme velmi rádi, když i toto naše hledačství také opět oceníte. Ostatně další projekty různých členů Unifiction tu vždy byly a budou se vyvíjet zajisté i nadále.
Cítíme velikou vděčnost k vám, našim fanouškům, bez vaší podpory bychom nefungovali už dávno a už kvůli vám bychom nedokázali jako Unifiction zmizet jen tak bez pořádného rozloučení. To jsme naplánovali jako náš poslední megakoncert, který se uskuteční 24. dubna 2013 v Paláci Akropolis, a na němž vás rádi všechny uvidíme, abyste si ještě jednou a naposledy užili náš večerníčkový i arabský metal, sex se stromy, pozpátku zpívané turbocountry, koktavý hiphop, hajpafank, naturistické hymny, příběhy o nezvyklých úchylkách či o kryptozoologii a zároveň hromadu zelí, kváskového chleba a dalších makrobiotických atributů.

Někdy se to zkrátka stát muselo, stalo se to teď, a tak si s námi do té Akropole přijďte pořádně zařádit.
Vaši Unifiction

Napsal(a):

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Typeirrew pátek, 29 červenec 2022 04:54 napsal(a) Typeirrew

    best place to buy cialis online reviews Misoprostol Cytotec Side Effects

Zanechat komentář