pátek, 12 prosinec 2014 17:00

Tenacious D nebo Slipknot? Známe nominované na Cenu Grammy

Napsal(a)
Také satirická skupina z Kalifornie Tenacious D byla v letošním roce nominována na Cenu Grammy Také satirická skupina z Kalifornie Tenacious D byla v letošním roce nominována na Cenu Grammy Zdroj: Tenaciousd.com
Věděli jste, že i metalové skupiny mohou soutěžit o každoročně udělované ocenění Národní akademie hudebního umění a věd ve Spojených státech? V letošním roce se o cenu Grammy utkají Slipknot, Anthrax, Mastodon, Motörhead a populární Tenacious D. 
 
Není tomu ani týden, kdy byla zveřejněna pětice jmen těch, kterým se letos podařilo dosáhnout na nominaci v kategorii Best Metal Performance hudebních cen Grammy Awards. Ocenění za výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu je přitom udělováno již od roku 1958 a v letošním roce se uskuteční úctyhodný padesátý sedmý ročník. 
 
Kategorie honorující metalové projekty však vznikla až v roce 1990 a tím, kdo v tomto roce jako první získal prestižní cenu, nebyl nikdo jiný než legendární Metallica. Skupina na zisk ceny Grammy dosáhla s písní One, s níž jen o necelý rok později po boku AC/DC, The Black Crowes a Pantery vyrazila například do Ruska, aby vystoupila před více než milionem fanoušků. 
 
 
Metallica získala ocenění ještě pětkrát, a to v letech 1991, 1992, 1999, 2004 a 2009. A ačkoliv se v letošním roce do užší nominace v kategorii Best Metal Performance neprobojovala, Národní akademie hudebního umění a věd ocenila aspoň nový film Metallica Though The Never, když jej nominovala v kategorii Best Music Film. Zde se utká například se záznamem z koncertního turné zpěvačky Pink The Thruth About Love: Live From Melbourne či filmem Ghost Stories z dílny Coldplay. 
 
K dalším vícenásobným držitelům ceny Grammy patří skupina Black Sabbath, Tool či další ze slavné Big Four of Thrash, kalifornští Slayer. K těm, kterým se rovněž podařilo nominaci proměnit, poté řadíme také Nine Inch Nails, Soundgarden, Rise Against the Machine, Korn, Judas Priest či neodmyslitelné Iron Maiden.
 
Kdo rozšíří řady držitelů prestižního ocenění se dozvíme již 8. února příštího roku. Prozatím tak nezbývá než hádat, který z následujících nominovaných (a za jaký hudební počin) má největší šanci: 
 
Slipknot (projekt The Negative One)
Anthrax (projekt Neon Knights)
Mastodon (projekt High Road)
Motörhead (projekt Heartbreaker)
Tenacious D (projekt The Last In Line)

Další články

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Jelikož se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat natřískané stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

 • Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem

  Rázovitý Moravskoslezský kraj vyprodukoval v minulosti kupu svébytných umělců všemožných směrů i stylů a hudba není výjimkou. Kapela Erar Ešus svůj ostravský původ nezapře, ani kdyby chtěla. Hudební scénou v naší zemi asi nezatřese, přesto by byla chyba nedat jejímu novému albu šanci.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };