Žánrové rozpory o Amon Amarth vrcholí

Švédská melodic death metalová skupina Amon Amarth bývá často nemístně označována za představitele viking metalu. To se členům kapely nelíbí, a tak v nynějších dnech frontman kapely Johan Hegg uvedl věci na pravou míru.

Amon Amarth odmítají viking metalovou příslušnost Amon Amarth odmítají viking metalovou příslušnost Zdroj: Amonamarth.com

Zpěvák se v poslední době věnoval nejen hudbě, ale i herectví. Vystupuje totiž ve filmu Northmen: A Viking Saga, který již svým názvem může způsobovat další zavádějící spekulace o žánrové příslušnosti Amon Amarth.

Hegg se nechal slyšet, že je nesmysl škatulkovat hudební skupiny podle textů a jejich námětů. Tak by totiž mezi viking metal museli spadat například i Led Zeppelin, Iron Maiden či Black Sabbath. Současně ale nepopřel, že se tématika severské historie objevuje ve slovech jejich písní velice často. Hudebně je ovšem kapela jinde.

Poslední vydaná deska Amon Amarth nese název Deceiver of the Gods. Album vyšlo v červnu 2013, přičemž skupina ve stejném měsíci navštívila naše hlavní město a vystoupila v Meetfactory. V současné době naplánovaná koncertní data zahrnují pouze místa ve Velké Británii, Francii, Španělsku a Portugalsku. Do České republiky se skupina bohužel v nejbližší době nepodívá. 

{youtube}CpAcxbtXUgQ{/youtube}.

Kapela vznikla roku 1992 a Deciever of the Gods je její devátou studiovkou. Největším úspěchem skupiny byla dosud deska Twilight of the Thunder God (2008), která se umístila na jedenácté příčce švédského žebříčku hudebních alb a padesátá v prestižním srovnání US Billboard 200.

Napsal(a):

Zanechat komentář