pondělí, 15 prosinec 2014 13:00

Žánrové rozpory o Amon Amarth vrcholí

Napsal(a)
Amon Amarth odmítají viking metalovou příslušnost Amon Amarth odmítají viking metalovou příslušnost Zdroj: Amonamarth.com

Švédská melodic death metalová skupina Amon Amarth bývá často nemístně označována za představitele viking metalu. To se členům kapely nelíbí, a tak v nynějších dnech frontman kapely Johan Hegg uvedl věci na pravou míru.

Zpěvák se v poslední době věnoval nejen hudbě, ale i herectví. Vystupuje totiž ve filmu Northmen: A Viking Saga, který již svým názvem může způsobovat další zavádějící spekulace o žánrové příslušnosti Amon Amarth.

Hegg se nechal slyšet, že je nesmysl škatulkovat hudební skupiny podle textů a jejich námětů. Tak by totiž mezi viking metal museli spadat například i Led Zeppelin, Iron Maiden či Black Sabbath. Současně ale nepopřel, že se tématika severské historie objevuje ve slovech jejich písní velice často. Hudebně je ovšem kapela jinde.

Poslední vydaná deska Amon Amarth nese název Deceiver of the Gods. Album vyšlo v červnu 2013, přičemž skupina ve stejném měsíci navštívila naše hlavní město a vystoupila v Meetfactory. V současné době naplánovaná koncertní data zahrnují pouze místa ve Velké Británii, Francii, Španělsku a Portugalsku. Do České republiky se skupina bohužel v nejbližší době nepodívá. 

.

Kapela vznikla roku 1992 a Deciever of the Gods je její devátou studiovkou. Největším úspěchem skupiny byla dosud deska Twilight of the Thunder God (2008), která se umístila na jedenácté příčce švédského žebříčku hudebních alb a padesátá v prestižním srovnání US Billboard 200.

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };