Už jsme doma, Melody Boys a řada dalších podpoří projekt ŽIVOT 90 v rámci vysílání Nechoď ven Doporučený

Sdružení Nechoď ven, které stojí za online koncerty z jazzového klubu U Staré paní, představuje program na příští týden a přichází s novinkou: část výtěžku z následujících koncertů poputuje projektu ŽIVOT 90, který pečuje o seniory.

Už jsme doma Už jsme doma Zdroj: Facebook.com

Moc si vážíme všech muzikantů, jež se i v této pro ně nelehké době, rozhodli podpořit svými schopnostmi a svým časem ty, kteří jsou teď nejvíce ohroženi,“ říká za pořadatele koncertů Lukáš Prchal. ŽIVOT 90 v současné situaci zapojil tisíce dobrovolníků, kteří seniorům pomáhají s nákupy, donesou jídlo či léky. Zřízena je i nová linka, která řeší krizovou psychologickou pomoc. Diváci koncertů mohou přispívat v průběhu online přenosu i následně při sledování záznamu do virtuálního klobouku libovolnou částkou.

Line-up příštího týdne láká na webových stránkách www.nechodven.cz na pestrý žánrový záběr. V úterý 31. března se diváci mohou těšit na legendární alternativní punkovou kapelu Už jsme doma. O den později si diváci užijí hlavně humor. Pódium U Staré paní bude patřit autorské dvojici Dubnička a Lahoda a jejich aprílovému speciálu Revival kabaretu neboli oslavné tryzně za neznámé hity. Ve čtvrtek svou “poezii v hudbě” představí Bára Zmeková, nominovaná na letošní ceny Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka, která se ve svých písních s autorskými českými texty pohybuje mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Pátek přinese vystoupení šesti hudebníků Melody Boys z orchestru Ondřeje Havelky, které nás během chvilky přesune do let minulých, kdy automobily jezdily ještě pomalu a vlevo. Koncertní linku zakončí v sobotu Jazz Quintet amerického hudebníka Chucka Wansleyho.

 

 

Spolek ŽIVOT 90 se již třicet let zaměřuje na podporu seniorů, aby mohli zůstat co nejdéle tam, kde chtějí – doma. Na non-stop bezplatné lince důvěry pro seniory, v rámci tzv. tísňové péče hlídá více než 1000 seniorů po celé České republice, aby se dovolali pomoci, kdyby doma třeba upadli nebo byli v jiné nouzové situaci. V hlavním městě funguje pečovatelská služba i komunitní centrum, kam denně dochází několik set seniorů. V současné situaci v době koronavirové krize byla zřízena linka pro osamělé seniory a pro dobrovolníky, kteří jim pomáhají s nákupem, donáškou jídla či léků. Linka je dnes provozována spolu s Magistrátem HMP, linka pro dobrovolníky spolu s Červeným křížem.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

 

V rámci Nechoď ven odehrála koncerty již řada muzikantů v čele například s Lenkou Dusilovou či Liborem Šmoldasem Organ trio. On-line přenosy připravuje dočasné neformální sdružení s příznačným názvem Nechoď ven, za kterým jsou specialisté na streaming ze společnosti Pozitiv, jazz club U Staré paní a Bathroom Production Lukáše Prchala a Davida Hyska (stojí mimo jiné za úspěchem kapely Skety nebo Prague A Cappella Festivalem).

Program příštího týdne:

úterý 31. března 2020 Už jsme doma
středa 1. dubna 2020 Aprílový speciál: Dubnička Lahoda Revival Kabaret
čtvrtek 2. dubna 2020 Bára Zmeková
pátek 3. dubna 2020 Melody Boys
sobota 4. dubna 2020 Chuck Wansley Jazz Quintet

Napsal(a):

Zanechat komentář