19.04.2024 14:55

Vítězové Blues Aperitiv 2024: Robert Kordylewski Trio, Kiero Grande a The Bad Week Doporučeno

The Bad Week, Blues Aperitiv The Bad Week, Blues Aperitiv Zdroj: pořadatel soutěže

Soutěžní přehlídka Blues Aperitiv se konala v šumperském Domě kultury v sobotu 13. dubna 2024. Porota měla tentokrát mnohem náročnější úkol než v minulých letech. Zatímco obvykle v průběhu soutěžního klání zasvítí zhruba takový počet kapel, který se pak objeví na pomyslných stupních vítězů, letos by bez jakékolinadsázky mohl zvítězit kterýkoli ze sedmi finalistů. Úroveň Blues Aperitivu byla velmi vysoká nejen ve smyslu hráčské zdatnosti, souhry a autorského vkladu všech zúčastněných, ale také v nebývalé stylové různorodosti. Žádná ze účastnických skupin se vlastně nedržela bluesových dogmat zuby nehty, některé je překračovaly výrazově, jiné žánrově – k rocku, folku, jazzu, bluegrassu či k americaně.

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio, která oslovila hráčskou brilancí a delikátním bluesovým soundem, a slovenských Kiero Grande. Ti se v minulých letech Blues Aperitivu již zúčastnili, jejich současné vynikající nadstylové vystoupení ale vypovědělo o velkém posunu vpřed a o velmi aktivní muzikantské práci. Cenu publika získalo srbské trio The Bad Week, skupina srozhodně nejenergičtějším a divácky nejvstřícnějším projevem celého večera.

Všechny tři oceněné skupiny vystoupí v roce 2024 na mezinárodním festivalu Blues Alive v Šumperku (14.-16. listopadu). Jako zvláštní bonus porota vybralačeskou skupinu Reverend Killjoy, jež invenčně pracuje s prolnutím bluesové abluegrassové hudby, k účasti na letní scéně Blues Alive v rámci festivalu v Boskovicích (4. července 2024). Blues Aperitiv k naší velké radosti zaznamenal i návštěvnický rekord, v sále sesešly více než tři stovky diváků.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.