19.11.2015 7:00

Vltava od Wohnoutů vplula do éteru i obrazově

Humor a nadsázku opět vtěsnali Wohnouti do svého nového videoklipu k písni Vltava, ze svého loňského alba Laskonky a kremrole.

 

A opět si vystačili sami. Kytarista Honza Homola svůj nástroj pro tentokrát vyměnil za počítač a animovací program, do kterého pronikl. Víceméně během cest na koncerty na notebooku tvořil obrázky k písni Vltava, kde vidíme slavného skladatele Bedřicha Smetanu se známou moderátorkou jménem Emma Smetana, kterak se v sobě vzhlédnou a na první pohled se zamilují, na pozadí povodní rozbouřené Vltavy.


 


Téma písně Vltava sami Wohnouti komentují takto:  „Písnička Vltava je naším odkazem na Vltavu Bedřicha Smetany, dokonce jsme si v jedné její části půjčili a upravili Smetanovu melodii. Tak jako legendární český skladatel zhudebnil malebnost téhle krásné řeky, my jsme naopak vypíchli její nebezpečnou stránku, tedy schopnost spláchnout vše, co jí stojí v cestě."
Trvá sice necelé čtyři minuty, ale jak autor videoklipu Honza Homola dodává: „Ty necelé čtyři minuty 3D animace mi zabraly šest měsíců práce, a to včetně scénáře, storyboardu, výtvarného návrhu, rozhejbání postaviček a střihu. Děsně mě to bavilo!"

 Čtěte také: Vypsaná fixa a Wohnout na společném turné

Kapela Wohnout nyní brázdí českou republiku se svým podzimním turné společně s Vypsanou fixou. Zastaví se i v Praze, kde 30. listopadu a 1. prosince zahrají samostatný dvojkoncert v Retro Music Hall.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.