Zakk Wylde již nebude hrát na kytary Gibson

Po dlouholeté spolupráci se světoznámými značkami hudebního průmyslu Gibson a Marshall se kytarista Zakk Wylde rozhodl upustit od jejich propagace. Frontman Black Label Society si založil vlastní firmu s názvem Wylde Audio zaměřenou na výrobu kytar, zesilovačů a všech ostatních elektronických zařízení potřebných jak pro živá vystoupení, tak pro nahrávání ve studiu.

Zakk Wylde představuje své kytary Zakk Wylde představuje své kytary Zdroj: Oficiální facebookový profil Zakka Wylda

Zakk Wylde a kytara Gibson zapojená do Marshall zesilovače k sobě patří v myslích fanoušků stejně neodmyslitelě jako Jack a Cola. I proto se po oznámení ukončení spolupráce objevila spousta spekulací, jaký to nešvar stál za tímto rozchodem. Tyto dohady rozptýlil Wylde vysvětlením, že se chce vydat svou vlastní cestou a že již delší dobu měl chuť založit vlastní firmu. 

Kytary Wylde Audio se konstrukčně od Gibsonů příliš neliší a i tvar těla jednotlivých modelů vychází z typických modelů této firmy a velkou část z nich samo sebou zdobí klasický černobílý vzor terče. Mezi mnoha vyniká zejména variace na Les Paul s názvem Odin's Horn, dvaceti čtyř pražcové Véčko se zašpičatělou hlavou a Zakkovo typické ZV kombinující těla SG a flying V. Jediný výrazný rozdíl lze nalézt v ceně, kterou pro své kytary má Zakk v plánu držet pod hranicí 1000 $, což je ve srovnání s konkurenčními značkami velice příjemná cena.

O svých podnikatelských plánech, stejně jako o jednotlivých kytarách Wylde Audio se kytarista před týdnem rozpovídal v rozhovoru pro portál Gear Gods. Pokud vás výroba kytar zajímá a nemáte problémy s angličtinou, rozhodně se na níže uvedené video podívejte. A pokud vás zajímá, jak znějí kytary WA v rukou samotného mistra, pak si v červenci zajeďte na Masters of Rock, kde bude Zakk vystupovat se svými Black Label Society.

 

Napsal(a):

Zanechat komentář