AC/DC přerušují US turné, zpěvákovi hrozí hluchota

Nadšení z probíhajícího turné australské skupiny AC/DC k desce Rock or Bust dnes ráno zchladila šokující zpráva o zdravotním stavu zpěváka Briana Johnsona. Skupina přerušuje probíhající turné po Spojených státech a koncerty nahradí v zatím neurčených termínech.

AC/DC AC/DC www.loudwire.com

 Tisková zpráva, která dnes oblétla svět, hovoří o tom, že lékaři doporučili 68 letému Brianovi Johnsonovi okamžité přerušení koncertování a odpočinek jinak bude čelit absolutní ztrátě sluchu. Skupina se na základě tohoto doporučení rozhodla přerušit US tour, kde zbývá odehrát deset koncertů. Mluví se i hostujícím zpěvákovi, který by mohl s AC/DC americkou tour dokončit. Osud evropského turné, ve kterém je i vyprodaný koncert v Praze na 22. května, není v tuto chvíli ohrožen a podle pořádající agentury Live Nation vše zůstává zatím beze změn. V blízké době jistě skupina vydá prohlášení, kde vše uvede na pravou míru.

Album Rock or Bust provázely od samého začátku tvorby nečekané personální zvraty. Nejprve to byl krutý osud v podobě rozšiřující se demence, která neumožnila zakladateli AC/DC Malcolm Youngovi dál pokračovat v hudební kariéře a na jeho místo byl povolán synovec Stevie Young. O další problémy se postaral bubeník Phil Rudd, který byl novozélandským soudem odsouzen za držení drog a vyhrožování zabitím na 8 měsíců domácího vězení a nemohl se tak zúčastnit nadcházejícího turné Rock or Bust. Jako náhrada byl angažován bývalý bubeník AC/DC Chris Slade, který s kapelou natočil album The Razors Edge.

Čtěte také: Blíží se pražský koncert AC/DC. Nejspíš poslední.

Vývoj celé situace budeme sledovat. Brianovi přejeme, aby se jeho stav zlepšil a opět to s AC/DC rozjel naplno.

Napsal(a):

Zanechat komentář