čtvrtek, 03 březen 2016 13:00

Korn na Aerodrome festivalu doplní Bad Religion a Zebrahead

Napsal(a)
Bad Religion Bad Religion Zdroj: www.badreligion.com

Line-up kapel, které vystoupí 15. června na Aerodrome festivalu v pražských Letňanech se rozrůstá o další dvě atraktivní jména. Vedle dříve ohlášených Korn, Bring Me The Horizont a Billy Talent se fanoušci dočkají také punkové smrště od kultovní kapely Bad Religion a skvělých Zebrahead.

 Bad Religion vznikli v Los Angeles roku 1979. Skupině je často připisováno, že nastartovala novou vlnu punk rocku koncem osmdesátých let a že během své existence ovlivnila řadu punkových a rockových umělců, např. kapely NOFX, Offspring, Pennywise, Rise Against nebo Funeral For A Friend. Svoji bezmála čtyřicetiletou kariéru přerušili Bad Religion jen jednou - v roce 1984 a pouze na jediný rok. Přestože ani jim se nevyhnuly personální změny, po celou dobu v čele kapely stál její frontman Greg Graffin a v současné době skupinu tvoří celkem tři ze čtyř jejích zakládajících členů. Do dnešního dne Bad Religion vydali šestnáct studiových alb. Celosvětově největší popularitu tvoří alba z 90.let - Recipe For Hate, Stranger Than Fiction a The Gray Race. Tvorba skupiny byla vždy ceněna i pro její vysoce kvalitní texty, které jsou dílem zpěváka Grega Graffina – držitele doktorátu z Cornellovy univerzity, který v září loňského roku vydal již třetí knihu Population Wars.

Zebrahead je americká kapela, která vznikla roku 1996 v kalifornském La Habra, Orange County. Založila ji čtveřice mladých muzikantů - kytarista a zpěvák Justin Mauriello, kytarista Greg Bergdorf, baskytarista Ben Osmundson a bubeník Ed Udhus. Později toho roku se k nim přidal i Ali Tabatabaee, který přinesl do hudby příměs hip-hopu. Do světové hudební historie se Zebrahead zapsali již dvanácti alby, zatím poslední s názvem The Early Years – Revisited vyšlo 21. dubna 2015. Humor nepostrádající Zebrahead jsou vyhlášeni živelnými a bezprostředními koncerty, o čemž se české publikum mohlo již nejednou přesvědčit na vlastní uši.

Aerodrome Festival pořádá NuCoast Productions ve spolupráci s Octopus Promotion. Vstupenky jsou k dispozici na www.ticketportal.cz za 1490 korun.

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Ivan Král poprvé vypráví celý svůj životní příběh Ivan Král poprvé vypráví celý svůj životní příběh

  V autorizovaném životopisu Neuvěřitelný Ivan Král někdejší spoluhráč světových hvězd odkrývá dosud neznáme okolnosti vzniku i rozpadu Patti Smith Group. Popisuje divoká léta plná sexu, drog a rokenrolu s Iggy Popem, hádky i usmiřování s Davidem Bowiem. Dojde i na leckdy kontroverzní pozadí vzniku zásadních českých desek 90. let od Lucie či Mňágy a žďorp.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };