12.04.2014 13:10

50 kapel z 15 zemí? To je Made of Metal

Vojenské cvičiště v Hodoníně zažije mezi 15. a 17. srpnem manévry jako nikdy předtím. Přijíždí Made of Metal - cirkus, který nabídne to nejlepší ze světové scény zaměřené na melodický metal. Akce, která ve střední Evropě nemá obdoby.

Nováček mezi českými festivaly se rozhodl vstoupit na scénu s pompézností a okázalostí udatných bojovníků, o kterých zapějí Luca Turilli's Rhapsody. Na akci podobného formátu nesmí v žádném případě chybět švédský zakladatel symfonického žánru Christofer Johnsson se svými Therion a trojlístek "megastar" doplňují finští Ensiferum. To ale není vše, co bude na dvou pódiích k vidění - už jen při vyslovení jmen jako Haggard, Sirenia, Alestorm či Dream Evil se žánroví nadšenci musí tetelit blahem.

Čtěte také: Rhapsody - jak to ve skutečnosti bylo?

Sirenia Zdroj: Facebook.com

 Akce takovéhoto rozsahu nám samozřejmě nespadla na zem jen tak, za vším stojí pečlivá a dlouhá práce organizátorů. "Domníváme se, že festival specializovaný na tyto melodičtější styly metalové a rockové hudby v České republice a okolí chybí, proto jsme se rozhodli dramaturgii směřovat právě tímto směrem. Chceme také nabídnout fanouškům kapely, které nepatří mezi stálice českých festivalů, jako třeba rakouské Edenbridge, živelné Orden Ogan z Německa nebo úplnou premiéru švédských Gormathon na našem území", uvádí organizační tým společnosti Growling lion. Kromě sestavení programu se díky skvělé spolupráci s překrásným městem u slovenských hranic povedlo zajistit i propojení festivalu přímo s městem, a tak bude pro návštěvníky připravena speciální kyvadlová doprava až do centra města.

 

 

Dramaturgie samozřejmě nezapomněla ani na to, co je uchu domácího fanouška nejznámější, zalovila v prověřených vodách a nevytáhla nic menšího než blackmetalovou legendu Root, Silent Scream of Godless Elegy, mladé powermetalisty Eagleheart a spoustu dalších talentovaných kapel, které se nám (a věříme, že i vám) představí na dvou pódiích.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.