20.04.2014 13:00

Atlantští Black Lips se vrací do Prahy

Cole, Jared, Lan a Joe stále razí pro všechny rockery známé heslo Sex & Drugs & Rock & Roll. Své maximální nasazení dokazují svými živelnými koncerty, které úspěšně vyváží představovat do celého světa. Při své další cestě se zastaví i v pražské MeetFactory, kde 21. května své publikum opět doslova zavalí svým syrovým rock'n'rollem.

 Black Lips je americká garage rocková kapela, která vznikla v roce 1999. Dalo by se říci, že na počátku byl obyčejný studentský sen založit rockovou kapelu, užít si trochu srandy a získat slávu a obdiv v rámci školních besídek. Black Lips to však ze zavřené garáže dotáhly až na celosvětová pódia, kde za svůj výkon sklízejí skromný, ale o to cennější obdiv.

Původní sestava prošla změnami na postu kytaristy. Zakládající Ben Eberbaugh v roce 2002 zemřel. Na jeho postu ho tak vystřídal Jack Hines a posléze Richie Hayes. Ani jeden z nich však v kapele dlouho nevydržel, a volba tak padla na Sainta Pé Browna. Doposud vydali sedm studiových desek a nespočet singlů a živáků. Poslední album vyšlo teprve před nedávnem, nazvané Underneath the Rainbow. Celkově obsahuje dvanáct plnohodnotných skladeb a nese se opět v podobném duchu jako jeho předchůdci. V roce 2012 vyšel živák Live At Third Man, které se nahrávalo na panství Jacka Whita a výšel na jeho značne Third Man Records.

 

 

Black Lips odjakživa upřednostňovaly analogový zvuk svých nahrávek. Dle jejich slov prostě digitálu neholdují. Nahrávky se tak nesou v tajemném duchu vintage zvuku. Jejich show jsou plné energie a skandálních výstupů zahrnující například nahotu a líbání. Bavit publikum je pro ně tou nejdůležitější prioritou. 

 

 

Jejich staré i nové písně, které se často zabývají nejbizarnějšími společenskými projevy, si můžete přijít poslechnout 21. května do pražské MeetFactory. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro za cenu 326 korun. Předkapelou budou čeští Johny the Horse.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.