Peter Gabriel vystoupí v ostravské ČEZ Aréně

Učiní tak v rámci svého evropského turné, které se rozhodl prodloužit o další koncerty zahrnující nově i zastávku v České republice. V úterý 13. května zazpívá v ostravské ČEZ Aréně, kde v celém rozsahu představí svou přelomovou desku SO, letos totiž uplyne neuvěřitelných 25 let od jejího prvního vydání.

Peter Gabriel Peter Gabriel Zdroj: discogs.com

Peter Gabriel se narodil v anglickém městečku Chobham, romanticky vzdáleném pouhých 15 minut jízdy vlakem z Londýna. Jeho otec, Ralph Parton Gabriel, byl elektroinženýr a jeho matka, Edith Irene Allen, která byla z hudební rodiny, jej učila od raného dětství hrát na klarinet. Navštěvoval Cable House, soukromou přípravnou hudební školu ve Wokingu a od roku 1963 Charterhouse School v Godalmingu.

 

 

V roce 1967 spoluzaložil art rockovou kapelu Genesis, která se celosvětově proslavila hity jako například I Can't Dance či Land Of Confusion. Kapela si získala oblibu v řadách publika převážně díky živelným koncertům a zapojováním kostýmů, na kterých se při jejich tvorbě převážně podílel právě Peter Gabriel. V roce 1977 se rozhodl naplno věnovat své sólové dráze. Za celou svojí dlouhou a úspěšnou kariéru vydal úctyhodných dvacet studiových alb, to poslední v roce 2011 pod názvem New Blood.

Čtěte také : Peter Gabriel se podruhé vrátil na pražskou frontu

Na to nejúspěšnější z roku 1986 můžete společně s Peterem Gabrielem zavzpomínat již v květnu tohoto roku v ostravské ČEZ Aréně. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro.

Další informace

  • Název akce: Peter Gabriel
  • Datum: úterý, 13 květen 2014
  • Místo: ČEZ ArenaOstrava
  • Cena: 890 - 1490 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>