neděle, 16 březen 2014 17:00

Gamma Ray: Armáda nemrtvých se dala do pohybu

Napsal(a)
Gamma Ray na turné Skeletons&Majesties Live Gamma Ray na turné Skeletons&Majesties Live Zdroj: ear-music.net

Německá power metalová formace Gamma Ray vydala nové album Empire of the Undead. V rámci turné k nové desce se dvakrát zastaví v ČR, poprvé ve čtvrtek 20.března v pražském Retro Music Hall, o den později pak ve zlínském Masters of Rock Café.

Po loňském vystoupení s Helloween v pražské Tipsport aréně se Gamma Ray vrací zpět do naší domoviny – tentokrát jako hlavní kapela, jak se k nim koneckonců sluší a patří. Parťáky na šňůře jim dělají italští symfonici Rhapsody of Fire.

Pro více informací ke koncertu Rhapsody of Fire klikněte zde.

Hansenova banda  přijede představit nové album , Empire of the Undead. Od posledního alba uplynuly čtyři roky, což je na poměry Gamma Ray dlouhá doba. Podobná pauza se zatím v historii kapely odehrála pouze jedinkrát – mezi deskami No World Order a Majestic.

Jak prohlásil Kai Hansen, jako by jim ve vydání desky bránila nějaká vyšší moc. Po nahrání úvodního singlu Master of Confusion se kapela vydala na turné s Helloween, natočila dalších pár tracků, aby vzápětí vyrazila na další turné. Zrovna, když byli na turné po Jižní Americe, jejich studio v Hamburku lehlo popelem; za své vzala většina vybavení i nástrojů, nahrávky požár naštěstí přežily. Termín vydání se nicméně posunul kamsi do roku 2014.

Čtěte také: Studio Gamma Ray lehlo popelem

Hansen je ovšem věčný optimista, a tak vtipkuje, že „když je tahle příhoda nezastavila, nic, co by je mohlo potkat v budoucnu, už nemá nejmenší šanci.“ Vymodlená deska spatří světlo světa 28.března 2014, krátce po začátku turné. Usměvavý frontman v krátkém teaseru dodává, „že se strašně moc těší, až bude moct pecky z nového alba hrát naživo.“

Jarní turné sestává v tuto chvíli ze šestadvaceti vystoupení. První show si Gamma Ray vychutnají právě v Praze a o měsíc později ji zakončí v Helsinkách.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Album vyjde ve třech verzích, z nichž každá má barevně odlišený přebal. Základní verze je CD zabalené v plastu s tracklistem jedenácti skladeb. Identické skladby nabízí i vinylová edice. V limitované edici byla však kapela velmi štědrá; kromě digipacku se standardním obsahem obsahuje CD ještě tři živé skladby + DVD s živými záznamy ze studia, promoklipy, procházku s kapelou po Hamburgu, rozhovory a videa ze živého DVD Skeletons & Majesties. Pro uživatele iTunes je do alba zařazena i speciální živá bonusovka Men, Martians And Machines.

 

 

I přes všemožné nástrahy a komplikace jsou Gamma Ray zpět a v plné síle, napěchováni optimismem a energií, o kterou se chtějí podělit. Jak ukázali v říjnu Powerwolf, Retro Music Hall může nabídnout skvělou komorní atmosféru. Uvidíme, jak si s ní poradí Hansenova armáda nemrtvých

Přehled

 • Název akce: Gamma Ray (GER), Rhapsody of Fire (ITA)
 • Datum: čtvrtek, 20 březen 2014
 • Místo: Praha Retro Music Hall
 • Cena: 590Kč

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };