Únětický pivovar láká své návštěvníky na jazz

Minipivovar Únětice vznikl v roce 2011, kdy navázal na tradici vaření piva po takřka šedesáti letech úpadku. Jeho výhodná poloha u Prahy mu umožnila záhy získat si příznivce, kteří do obce Únětice, která leží kousek za pražským Suchdolem, neváhají vyrazit nejen za dobrým mokem, ale také za zajímavým kulturním programem, jímž se tento pivovar pyšní.

Jazz Bluffers Jazz Bluffers Zdroj: oficiální web

A právě jazz je jedním z oněch lákadel, na něž se pokusí pivovar v Úněticích přilákat již 20. března své hosty. Vystoupí zde totiž skupina Jazz Bluffers, která svojí tvorbou navazuje na tradici amerických jazzových orchestrů z dvacátých a třicátých let minulého století. Kapelu tvoří šestice profesionálních hudebníků, z nichž každý má za sebou bohatou hudební kariéru.

 

Jiří Šícha (banjo) a Ladislav Koucký (trubka) mají za sebou angažmá ve stále velmi uznávaném Pražském synkopickém orchestru. Bubeník Petr Zimák se zase může pyšnit například působením v kapele experimentujícího saxofonisty George Haslama. Sestavu pak dále doplňují zpěvačka Darja Kuncová, klarinetista a saxofonista Rudolf Musil a hráč na suzafon Václav Dědina, kterého si mohou mnozí pamatovat z jeho koncertního období v Banjo Bandu Ivana Mládka.

 

 

Skupina Jazz Bluffers byla založena již v roce 1993, v jejích řadách se od té doby vystřídala řada hudebníků, než se sestava ustálila v současné podobě. Její repertoár je veskrze ve veselém retro duchu starých jazzových orchestrů, což, vzhledem k početnímu stavu kapely, není úplně snadný úkol k zdolání. Proto bude jistě zajímavým kulturním zážitkem i koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 20. března od sedmi hodin večer v salonu pivovarské restaurace.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Samotný pivovar Únětice jako kdyby připomínal atmosféru z filmu Postřižiny, nádherně opravené gotické sklepení přímo láká k posezení nejen v letních měsících, o víkendu jsou zde navíc možné prohlídky pivovaru, což může být pro milovníky tohoto dobrého piva jistě zajímavou exkurzí. Za necelé čtyři roky fungování se únětické pivo navíc dostalo do téměř stovky pražských hospod a restaurací ( narazit na něj můžete například i v klubu Jazz Dock nebo také v Dejvické divadelní kavárně), čímž se pivo z tohoto pivovaru dostalo do širokého povědomí. Spojí-li se dobré pivo navíc s kulturou, je z toho dvojnásobná radost.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář