Je možno si dát Lunchmeat i bez otvíráku?

Záleží na tom -  jsou konzervy, do kterých se po dobrém nedostanete. Pak jsou user-friendly s očkem. No a nakonec je Lunchmeat Festival, který není třeba náročně loupat,  stačí dorazit.

Evian-Christ Evian-Christ Zdroj: pořadatel festivalu

Tento festival nyní budete moci zažít již popáté. Za ta léta se stal významnou součástí naší klubové scény a také je jedním z ukazatelů možností propojení elektronické hudby a vizuální roviny. Tvůrčí a dramatická linie půjde v tomto trendu i letos, festival bude ale okořeněn řadou specialitek.

První věc, (nevím, jestli přímo specialitka) je doba trvání. 5. Lunchmeat Festivalu, bude dlouhý bezmála měsíc - od 29. března až do hlavního večera 25. dubna. Ten bude probíhat v podzemních prostorách bývalého kina ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze, stejně jako v loňském roce. Předvedou se na něm zavedená jména i perspektivní nováčci současné klubové hudby. 

Jsou známi první účinkující:  Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední desce Kanyeho Westa. Dále pak MssingNo, jeden z největších objevů loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu a moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813. Jak je u festivalu standardem, bude vždy kladen důraz i na uměleckou rezidenci, během které pozvaní vizualisté vytvoří speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu.

 

Čtěte také : Hravý electroswing v podání Tape Five poprvé zamíří do Prahy 

 

Na hlavní večer se budete moct postupně připravit ve čtyřech warmup nocích v  pražském klubu NEONE, který provozuje kolektiv Lunchmeat. Z původního měsíčního pop-up experimentu se vyvinul ve vyhledávané místo s unikátní atmosférou a vizualizacemi, ale také s jednou z nejčerstvějších hudebních dramaturgií v Praze. Warmupy reagují na současný stav progresivní klubové hudby ve světě, čímž uvádí hlavní večer.

Na zahajovacím večeru v soboru 29. března se poprvé představí kultovní americký producent Groundislava, jeden ze stěžejních zástupců nové kalifornské beatové scény a kolektivů Friends of Friends a Wedidit.

Jedna ze zásadních součástí Lunchmeat festivalu bude i tvůrčí zásah do veřejného prostoru. V urbánním ekosystému tak po celý měsíc můžete najít unikátní projekce, instalace a performance. Část z nich ve spojení s projektem Vetřelci a volavky a s jeho autorem Pavlem Karousem. Během festivalu se budou konat také specializované workshopy vedené domácí špičkou VJingu a nových médií.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář