Akropolis Multimediale 2013

Nejen uši ale i oči návštěvníků si přijdou na své při letošním ročníku festivalu Akropolis Multimediale. I tentokrát bude rozdělen do dvou dnů, 18. a 19.října 2013, během kterých se představí skupiny N.O.H.A., Puding pani Elvisovej a Ventolin. Oba koncerty jsou letos výjimečně i součástí doprovodného programu Signal Festivalu, který se koná od 17. do 20.října na různých místech Prahy.

Klára Vytisková na Akropolis Multimediale 2011 Klára Vytisková na Akropolis Multimediale 2011 Foto: Eva Makovská/Musicweb.cz

Akropolis Multimediale je pastva pro všechny smysly. Hudba, videomapping a iluminační show vás vtáhne do dění na podiu ale i kolem. V sále budou umístěny interaktivní instalace z dílen 3D Sence, Vision Factory a Kino Cirkus. Rázem se ocitnete v jiném světě a zapomenete na dění venku. V předsálí bude umístěna výstava fotografií z multimediálního festivalu Proudy 2013.

V pátek 18.října show odstartuje David Doubek se svým elektronickým projektem Ventolin. Jeho tvorba je ovlivněna primitivním zvukem detroitského techna, italského a indického disca z 80.let. Když k tomu přičteme Davidovy zkušenosti z festivalů Sperm či Wilsonic - čeká nás jistě pořádná smršť elektroniky a světel.

Žádným nováčkem na scéně není ani druhá z kapel prvního večera - Puding pani Elvisovej ze Slovenska. Ve své zemi patří v současné době mezi nejlepší koncertní partičky. Svou alternativní elektronickou hudbou prorazili již i za hranice, jejich tři alba se prodávají ve Francii, Německu, Maďarsku a Velké Británii.

Druhý den 19.října pak bude vyhrazen pouze pro česko-americkou formaci Noise Of Humen Art - N.O.H.A.V Praze se prvně představí s americkou zpěvačkou Kaia Brown. Jejich energické skladby, ve kterých se mísí world music, dub step a drum&bass si také dobyly zahraniční podia - v Německu, Francii, Španělsku, Dánsku i Turecku. Se zkušenou zpěvačkou se můžeme těšit na nové pojetí, nápady i vizuální podívanou.

Palác Akropolis tak bude opět dějištěm velmi zajímavého propojení hudby a vizuálních efektů v rámci progresivních uměleckých forem.

Vstupenky zakoupíte v kavárně Paláce Akropolis a v síti Ticketpro.

Další informace

  • Název akce: Akropolis Multimediale
  • Datum: pátek, 18 říjen 2013
  • Místo: Palác Akropolis
  • Cena: 180 - 220 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář