pátek, 20 listopad 2015 13:00

Anna Karenina nekonvenčně ve světě motorkářů

Napsal(a)
Jiří Zonyga, Pavla Forest a Jan Toužimský Jiří Zonyga, Pavla Forest a Jan Toužimský Zdroj: RockOpera Praha

Holešovická RockOpera si na letošní podzim připravila nastudování nové opery, tentokrát místo do antického světa tvůrci vybrali příběh z klasické literatury.

 Při vyslovení jména Anna Karenina si nejspíš všichni vzpomenete na doporučenou školní literaturu,  vybaví se vám autor Lev Nikolajevič Tolstoj a příběh manželského trojúhelníku. Toto nadčasové téma si zvolili Milan Steigerwald a Pavla Forest pro svou novou rockovou operu. Tentokrát však jeho děj z carského Ruska přenesli do současného světa motorkářů. Klasický příběh bude umocněn dynamickou rockovou a metalovou hudbou a samozřejmě tomu budou odpovídat originální kostýmy i vizuální stránka celého představení, které bude (jak jsme již v RockOpeře zvyklí) doplňovat řada akrobatických čísel na pozadí světelné a ohnivé show.Hlavní manželský trojúhelník ztvární Pavla Forest (Anna Karenina), Jiří Zonyga ( manžel Alexej Karenin) a Jan Toužimský (milenec Alexandr Vronskij) pod vedením zkušeného režiséra Romana Štolpy. Představitelka hlavní role nové zpracování příběhu popisuje takto: „Anna Karenina je velmi silný, emočně napjatý příběh. Rozum bojuje se srdcem, praktičnost a výkon se bije s porozuměním a citem. Na jednu stranu otázky morálních zásad, společenského statusu, na straně druhé touha po naplněném životě a štěstí. Ono vykolejení z běžného stavu věcí, emoční napětí a síla neovladatelných citů je to, co Annu Kareninu dělá velkým literárním dílem, ale zároveň souzní i s podstatou rocku, s jeho vypjatým hudebním výrazem.“


Čtěte také: Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

Být jiní - neokoukaní a originální, taková je koncepce pražské RockOpery a to se jí daří. Ke zpracování Anny Kareniny se režisér Roman Štolpa spojil s choreografkou Irinou Andreevou a Pavla Forest doplňuje: „Děj se odehrává v motorkářském klubu, který je zde symbolem státu, hierarchie a řádu, jenž má být Annou porušen. Motorkářský svět navíc dává dostatečný prostor, aby se v něm zpěváci, kapela, akrobati, tanečnice i ohnivá skupina Pyroterra pořádně vyřádili. Opět to bude velký pěvecký a vizuální zážitek".

Pokud jsme vás dostatečně nalákali na netradiční rockové zpracování klasického světoznámého příběhu, jste i vy zváni na jeho premiéru. Ta se uskuteční již příští středu 25.listopadu 2015 od 19 hodin v RockOpeře v Holešovicích. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro nebo přímo na pokladně Rockopery.

Přehled

 • Název akce: Anna Karenina
 • Datum: středa, 25 listopad 2015
 • Místo: RockOpera Praha
 • Cena: od 199 Kč

Další články

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • RockOpera Praha vylepší vizuální podobu svých představení RockOpera Praha vylepší vizuální podobu svých představení

  Po vzoru legendárních Pink Floyd se v podzimní sezóně vydá holešoviská RockOpera, kdy přepracuje podobu všech svých rockových oper a vylepší ji o nové 3D projekce.

 • RockOpera zve na Silvestra RockOpera zve na Silvestra

  Sivestrovská noc je za dveřmi a pokud ještě hledáte tip na to , kde ji strávit, zajděte do holešovické RockOpery na ochutnávku z chystané opery Frankenstein.

 • Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky

  Monkey Business patří k nejvýraznějším jménům české hudební scény. Taneční projekt multiinstrumentalisty Romana Holého se na ní pohybuje osmnáct let, které provází úspěšná alba i profesními ocenění. V říjnu vydali již deváté album Bad Time For Gentlemen, které přináší několik změn. Nejen o nich se rozpovídali Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert a baskytarista Pavel Mrázek.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };