Legendární Kraftwerk míří se svou 3D show do Fora Karlín

Nesou obrovský podíl na vývoji elektronické a taneční muziky a významně ovlivnili nejednu kapelu či dokonce rovnou celý hudební žánr – ano, řeč je o německých Kraftwerk. Ti se v Praze představí po jedenácti letech, tentokrát s jedinečnou 3D show.

Kraftwerk Kraftwerk Zdroj: Kraftwerk.com

Kraftwerk jsou už od roku 1970 průkopníky elektronické muziky, přičemž jejich chytlavé melodie, dokola opakující se rytmy, experimentální minimalistické podkresy a texty zjednodušené na minimum stihly takřka už zlidovět. Právě v sedmdesátých letech vyšly čtveřici nejslavnější desky Autobahn (1974) a The Man-Machine (1978), které jsou dodnes asi tím nejlepším, co kapela vytvořila. Spousta interpretů považuje Kraftwerk za své vzory, čehož je důkazem i loňská soška Grammy za celoživotní přínos. I když produktivní léta jsou dávno tatam, pánové dokazují, že mají stále co nabídnout.

 

 

Do Prahy vezou 3D show s velkou projekcí, která nemá v našich končinách obdoby. Když u nás v roce 2004 vystoupili naposledy, vyprodali v rámci tour k třicátinám alba Autobahn velký sál Lucerny. Nyní jsou tu s větší show, jejíž koncept nemá v našich končinách obdoby. Ti, kteří zavítají ve čtvrtek 3. prosince do Fora Karlín, dostanou speciální brýle a kromě lekce němčiny si budou moci vychutnat i jedinečný audiovizuální zážitek, který Kraftwerk vozí po světě od roku 2012. Tehdy jej poprvé představili v rámci retrospektivního vystoupení v newyorském Muzeu moderního umění. My jsme je měli šanci vidět jako headlinery loňského ročníku trenčínského festivalu Pohoda.

Další informace

Zanechat komentář