pátek, 04 prosinec 2015 08:17

Editors přivezou do Roxy novinku In Dreams

Napsal(a)
Editors Editors Foto: Rahi Rezvani

Začátkem října vyšla anglickým Editors v pořadí pátá studiová deska In Dream. Sbalili proto aparaturu a vydali se na evropské turné, v jehož rámci po dvou letech navštíví také Prahu – do snů nás zavedou 9. prosince v Roxy a už teď je jasné, že se bude jednat o jednu z největších klubových událostí podzimu.

Pětičlenná ostrovní formace Editors, která se v hudební branži pohybuje už něco kolem třinácti let, se nyní vrací na scénu s novinkou In Dream. Ta střídá úspěšnou nahrávku The Weight of Your Love (kterou jsme si mohli živě poslechnout v pražském Lucerna Music Baru v říjnu roku 2013) na pozici nejnovějšího přírůstku do diskografie. Editors si pro nahrávání In Dream vybrali studio umístěné na odlehlé skotské vrchovině a poprvé si album produkovali zcela sami, pouze za asistence Alana Mouldera, který zajistil výsledný mix.

Debut The Back Room Editors vydali v roce 2005 a rok poté si za něj vysloužili nominaci na prestižní Mercury Prize. Následující dvě desky An End Has a Start (2007) a In This Light and on This Evening (2009) se vyšplhaly na samotný vrchol ostrovního žebříčku prodejnosti, přičemž první z nich vysloužila kapele nominaci na Brit Awards v kategorii Nejlepší britská kapela. V červenci roku 2013 vyšla zmíněná The Weight of Your Love, jež představuje důležitý milník v kariéře formace. Album kromě skvělých umístění v žebříčcích po celé Evropě zajistilo kapele hlavní časy na předních evropských festivalech a přes stovku vystoupení na čtyřech kontinentech.

 

 

Editors bude v Roxy předskakovat londýnská naděje Public Service Broadcasting, instrumentální duo využívající samply ze starých filmů a archivních propagačních materiálů. Roxy tak bude 9. prosince hostit hned dvojitou nálož skvělé muziky!

Přehled

 • Název akce: Editors
 • Datum: středa, 09 prosinec 2015
 • Místo: Roxy Praha

Další články

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

 • Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám

  V příštím roce se v České republice poprvé představí londýnská show o jedné z nejpopulárnějších hudebních dvojic všech dob s názvem The Simon & Garfunkel Story. Příběh slavného dua, a hlavně jejich písně, připomene živá kapela v čele s představiteli Simona a Garfunkela, o nichž britský divadelní server Theatre Weekly napsal, že „více už se originálu přiblížit nelze".

 • Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny

  Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě i svým fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Foru Karlín. V závěru narozeninové oslavy převzal od zástupců vydavatelství Universal Music Platinové desku za album Sexy Exity a oznámil termín další velké samostatné koncertní show. Zpěvák zazpíval novou píseň a odtajnil i plány na rok 2021.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };