Editors přivezou do Roxy novinku In Dreams

Začátkem října vyšla anglickým Editors v pořadí pátá studiová deska In Dream. Sbalili proto aparaturu a vydali se na evropské turné, v jehož rámci po dvou letech navštíví také Prahu – do snů nás zavedou 9. prosince v Roxy a už teď je jasné, že se bude jednat o jednu z největších klubových událostí podzimu.

Editors Editors Foto: Rahi Rezvani

Pětičlenná ostrovní formace Editors, která se v hudební branži pohybuje už něco kolem třinácti let, se nyní vrací na scénu s novinkou In Dream. Ta střídá úspěšnou nahrávku The Weight of Your Love (kterou jsme si mohli živě poslechnout v pražském Lucerna Music Baru v říjnu roku 2013) na pozici nejnovějšího přírůstku do diskografie. Editors si pro nahrávání In Dream vybrali studio umístěné na odlehlé skotské vrchovině a poprvé si album produkovali zcela sami, pouze za asistence Alana Mouldera, který zajistil výsledný mix.

Debut The Back Room Editors vydali v roce 2005 a rok poté si za něj vysloužili nominaci na prestižní Mercury Prize. Následující dvě desky An End Has a Start (2007) a In This Light and on This Evening (2009) se vyšplhaly na samotný vrchol ostrovního žebříčku prodejnosti, přičemž první z nich vysloužila kapele nominaci na Brit Awards v kategorii Nejlepší britská kapela. V červenci roku 2013 vyšla zmíněná The Weight of Your Love, jež představuje důležitý milník v kariéře formace. Album kromě skvělých umístění v žebříčcích po celé Evropě zajistilo kapele hlavní časy na předních evropských festivalech a přes stovku vystoupení na čtyřech kontinentech.

 

 

Editors bude v Roxy předskakovat londýnská naděje Public Service Broadcasting, instrumentální duo využívající samply ze starých filmů a archivních propagačních materiálů. Roxy tak bude 9. prosince hostit hned dvojitou nálož skvělé muziky!

Další informace

  • Název akce: Editors
  • Datum: středa, 09 prosinec 2015
  • Místo: RoxyPraha

Zanechat komentář