Arakain se vrací do Kolína, tentokrát s Lucií Bílou

I více než třicet let po svém vzniku se Arakain řadí k absolutní české metalové špičce. Pro nejnovější turné si pro fanoušky připravila něco neopakovatelného. A Kolín nevynechá ani tentokrát. 

Arakain vyráží na další turné s Lucií Bílou Arakain vyráží na další turné s Lucií Bílou Zdroj: Archiv skupiny Arakain

Asi jen málokterý příznivce téhle české legendy netuší, že to bylo právě v řadách Arakain, kde budoucí mnohonásobná zlatá slavice Hana Zaňáková, známá spíše pod aliasem Lucie Bílá, svou oslnivou kariéru započala. A ačkoliv se jejich dráhy poměrně brzy rozešly a Lucie Bílá se rozhodla své unikátní hlasové dispozice dát do služeb popu, na své bývalé parťáky nezanevřela. Čas od času s nimi vystoupila v televizi, nebo na výročním koncertu. Sama to přirovnávala k občasnému rande s bývalým přítelem.

Fanoušci byli těmito koncerty nadšení a nejslavnější česká zpěvačka (promiň Heleno) ukázala, že si metalové publikum stále dovede řádně povodit. K třicátému výročí se Lucie Bílá představila jako speciální host na celém turné a tento krok se setkal s obrovským úspěchem. Pro letošní rok se obě strany rozhodly svou spolupráci ještě více prohloubit a Lucie Bílá tak opět stane právoplatnou členkou kapely. Pokud tedy máte slabost pro toto spojení, rozhodně byste neměli zaváhat. Dle společného prohlášení se totiž 7. března můžete těšit na "nespočet hudebních lahůdek a překvapení, jako je například exkluzivní program složený z nejžádanějších hitů kapely nebo novinky speciálně vytvořené pro toto jarní turné," jak píše sama kapela. 

Dodejme, že Arakain tímto turné slaví již 33 let nepřetržitého a úspěšného působení na naší hudební scéně. Jejich zatím poslední album má název Adrenalinum a vyšlo minulý rok. Jako hosté se na turné představí ostravští Absolut DeafersSestava se po několika turbulencích na posledních deset let ustálila takto:

Jan Toužimský - zpěv

Jiří Urban - kytara

Miroslav Mach - kytara

Zdeněk Kub - basa

Lukáš Doksanský - bicí.

Další informace

  • Název akce: ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ XXXIII TOUR 2015
  • Datum: sobota, 07 březen 2015
  • Místo: MSDKolín
  • Cena: 399 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář