Basiková a Suchařípa posílí tým RockOpery

Hvězdné obsazení rockové opery Romeo a Julie se v letošním roce rozroste o další dvě známé osobnosti. Tým posílí  Bára Basiková a David Suchařípa. Davida uvidíme už na nejbližší repríze 26. února a Bára se bude připravovat na květnové představení.

Romeo a Julie Romeo a Julie Foto: Hana Brožková

 

Premiéra rockového Romea a Julie se odehrála před vyprodaným hledištěm 25. listopadu loňského roku. Již před ní zvažovala Bára Basiková, zda se do opery zapojí. Moc se jí líbil pracovní záznam představení, ale z časových důvodů své rozhodnutí zahrát si odložila. Nyní je však potvrzena její role vévodkyně, manželky veronského vévody, kterého ztvárnil Kamil Střihavka. Opět tedy naživo uslyšíme spojení dvou krásných hlasů, při jejichž poslechu mrazí v zádech.
David Suchařípa se ujal role otce Monteků a proč se tak rozhodl, řekl sám : „Dříve už jsem hrál Romea a Vavřince, mám rád rockovou muziku, takže tuhle výzvu rád přijmu. Rock'n'roll a Shakespeare patří k sobě.“

 


Do holešovické arény se Bára vrací po třinácti letech, kde tehdy zpívala v muzikálech. To ale byla jiná kapitola - hala se jmenovala divadlo Milénium a navštěvovali ji odlišní diváci. Po rekonstrukci dostala nejen novou tvář a název RockOpera Praha, ale i zaměření je jiné. Žádné muzikály. Žádné kravaty a večerní róby, ale první divadlo pro rockery a metalisty. Autorská díla Pavly Forest a Milana Steigerwalda zpívají známé osobnosti rockové scény (Jan Toužimský, Viktor Dyk, Lešek Semelka, Vlasta Horváth, Helena Kubelková a další) spolu se spoustou mladých talentů. Unikátní je zde i spojení živé hudby na pódiu, doprovodná světelná, ohnivá a akrobatická show, vše v naprosté rovnováze. Všechna představení jsou pastvou nejen pro uši, ale i oči, a není divu, že bývají vyprodána.
Zapálení všech účinkujících shrnuje PR manažer RockOpery Jan Bouša : „Na rozdíl od muzikálů máme úplně jiný typ publika, naše představení jsou určena zejména příznivcům rocku a metalu, kteří jinak do divadla moc nechodí. Tohle je pro ně skvělá příležitost, jak si pořádně užít i klasické dramatické dílo. Na našich akcích vládne skvělá atmosféra, všichni účinkující u nás vystupují pro radost a sálá z nich ryzí nadšení, které se vždy odrazí v reakcích publika.“


Čtěte také: RockOpera Praha chystá druhou letošní premiéru

 

Pokud znáte příběh nešťastné lásky Romea a Julie tak, jak jej napsal William Shakespeare, a zároveň máte rádi rockovou muziku, přijďte se podívat, jak jinak se dá zpracovat klasika. Nečekejte dobové oblečení účinkujících, v rockovém duchu jsou vytvářeny i kostýmy.
Vstupenky na květnové představení kupte s předstihem - únorové je již opět vyprodané.

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Adam Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Začíná festival Struny Teens

  Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

 • Kytarista Martin Barre zavzpomínal na Jethro Tull v Paláci Akropolis

  Ačkoli Martin Barre již řadu let upíná své aktivity k sólové dráze, k jeho kariéře neodmyslitelně patří působení v kapele Jethro Tull, jejíž byl po několik desetiletí hlavním kytaristou.