Návrat gotických The Sisters of Mercy

17. května 2014 se do pražského divadla Archa vrátí po pěti letech nejznámější představitel britského gothic rocku 80.let, skupina The Sisters Of Mercy.

The Sisters of Mercy The Sisters of Mercy Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Milosrdné sestry, jak by se dal název kapely přeložit,jsme měli možnost naživo vidět v Praze před pěti lety, rovněž v Divadle Archa. Dlouho před začátkem koncertu se pasáží táhla dlouhá fronta dychtivých fanoušků. S přibývajícím počtem diváků v sále houstla atmosféra posilována patřičnou dávkou mlhy - jak je již pro tuto kapelu typické. Vše dohromady navodilo tajemnou atmosféru, ostrá světla barevných reflektorů doprovázela hudbu a krájela šedivou tmu v hledišti. Nejspíš i kapele se v Arše líbilo, když se vrací na stejné místo.

Skupinu Sisters of Mercy založil v britském Leedsu Andrew Eldritch již v roce 1977. Skupina zažívala svou největší slávu v průběhu 80. a 90. let dvacátého století. Tvorbu pozastavuje na počátku roku 1993. Během těchto let stačí vydat 3 řadová alba, přičemž každé album je nahráváno v jiné sestavě vyjma Eldritche. Skupina obnovuje svou tvorbu v roce 1996 a s malými přestávkami koncertuje dodnes. Mezi nejznámější hity patří píšně Temple of Love, Lucretia, More.

 

 

Letošní koncert bude už osmá zastávka v České Republice. Vstupenky jsou k zakoupení od 11. února v předprodejní síti www.ticketpro.cz a v místě konání v divadle Archa. 

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Další informace

  • Název akce: The Sisters of Mercy
  • Datum: sobota, 17 květen 2014
  • Místo: Divadlo Archa
  • Cena: 880 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář