Basinfirefest 2012 zazáří všemi barvami metalu

Basinfirefest má letos co slavit - uskuteční se totiž již podesáté. K významnému výročí pořadatelé připravili sestavu kapel zvučných jmen, které ve dnech 29. června - 1. července 2012 sežehnou na popel už tak dost Spálené Poříčí.  

Children of Bodom Children of Bodom Zdroj: Nuclear Blast

Během zimy a počátkem jara jsme průběžně informovali o přibývajících headlinerech Basinfirefestu.

Nyní nastal čas na seznámení s těmi, o kterých jsme dosud nepsali. Konečný počet účinkujících se ustálil na jedenácti zahraničních kapelách a čtyřiceti devíti českých. To je na tři dny požehnané množství.

Čtěte také: Cannibal Corpse doplní sestavu Basinfirefestu

Rozhodně nejvíce z řady metalových band se sestavou kytara-basa-bicí vyčnívá finská Apocalyptica. Pološílená čtveřice nám to zase jednou natře – smyčcem.

Stejnou spoušť dokážou způsobit i němečtí Destruction, a to je jich dokonce ještě o jednoho míň. Nařvanému trojlístku vyšlo vloni album Day of Reckoning.

Je cosi shnilého ve státě dánském

 Z Hamletovy dědiny si to do Poříčí přihasí banda, u které se dá jen velmi obtížně určit, jaký styl vlastně hrají. Řeč je o skupině Mercenary. Ač by se mohlo zdát, že nelze skloubit melodický death metal s thrashem a power metalem, jim se to údajně podařilo.

Další kapelou, která má velmi specifický styl, je francouzská rapcorová formace Smash Hit Combo. Nejtvrdší část zahraničních účastníků uzavírají němečtí Debauchery.

Hate crew je zpátky

Po roce se k nám z chladného finska vrací Children of Bodom. Naposledy to frontman Alexi Laiho celkem rozjel, ale čert ví, jaké peklo spustí tentokrát. Ani CoB se neklasifikují jednoduše, nejpřesnějším označením jejich žánru by asi byl power metal se screamem, ale často se kritici na kapelu dívají spíše z druhé strany, tedy jako na melodic death metalovou bandu s příměsí power metalu.

Mocnou sílu Vikingů ve folkovo blackmetalovém hávu předvedou němečtí Wolfchant. Žánrová pestrost festivalu nezná hranic, už nám chybí jen troška růžové a bude to komplet.

Ano, nádech glamu, to je to jediné, co v tomto výčtu účinkujících ještě nezaznělo. Basinfirefest ale letos nenechává nic náhodě, takže pro fanoušky tohoto stylu je připravena švédská formace Crashdïet.

Ve Spáleném Poříčí ovšem nehrají jen zahraniční skupiny, naopak, velký prostor se dostává i našim smečkám. O nich ale brzy poreferujeme v dalším článku.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>