16.11.2023 20:05

Battle Beast se vrátí příští rok na dvě zastávky do ČR Doporučeno

Battle Beast. Battle Beast. Zdroj: web Battle Beast

Nemůžete se nabažit nové desky Battle Beast Circus of Doom? Nejste jediní. I když se v rámci turné na jeho podporu finové již v Praze jednou zastavili, chystají návrat. A to hned tuplovaný.

Battle Beast za sebou mají poměrně bouřlivou historii. Kapela vznikla v Helsinkách v roce 2008. O čtyři roky později opouští post za mikrofonem původní zpěvačka Nitte Valo a je nahrazena do té doby neznámou Noorou Louhimo. Jak se ukázalo, šlo o trefu do černého a charismatická dračice se rychla stala jedním z poznávacích znamení tělesa. 

Z trojice kamarádů, jež Battle Beast vymysleli, se v roce 2015 trhnul nejvýraznější z nich - kytarista Anton Kabanen. Jako hlavní důvod obě strany uvádějí umělecké neshody, ovšem rozchod to bezesporu nebyl přátelský. Kabanen zakládá konkurenční partu Beast in Black, zatímco zbytek Battle Beast pokračuje dál, i když Kabanenovým odchodem přišla o do té doby hlavního hlavního autora.

Circus of Doom je od té doby již třetím příspěvkem do diskografie a protože zájem fanoušků stále neopadá, zdá se, že sextet má před sebou zářivou budoucnost. O jeho kvalitách se fanoušci melodického metalu s popovými prvky ve stylu osmdesátých let budou moci znovu přesvědčit na únorových koncertech v pražském MeetFactory a zlínském Masters of Rock Café.

16. 2. 2024 – PRAHA, MeetFactory

17. 2. 2024 – ZLÍN, Masters of Rock Café

Vstupenky k dostání zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.