16.11.2023 20:55

Bruce Springsteen se svým E Street Bandem zamíří v květnu do Prahy Doporučeno

Bruce Springsteen a jeho E Street Band. Bruce Springsteen a jeho E Street Band. Zdroj: web Bruce Springsteena.

Bruce Springsteen za svou kariéru dokázal přerůst status rockové hvězdy a stal se něčím víc - symbolem americké střední třídy. 28. května budou jeho hity znít areálem letňanského letiště.

I přes pokročilý věk si Bruce Springsteen uchovává auru energického a charismatického chlapíka. Alba navíc vydává s poměrně velkou kadencí. Rodáka z New Jersey přivedl k nápadu stát se hudebníkem, jak jinak, pohled na Elvise Presleyho v televizním vystoupení. První ostruhy získává hraním po kavárnách už jako šestnáctiletý. Zaujme neotřelými texty i osobitým stylem. Průlom přináší třetí album Born to Run, jeho třetí. Vychází v roce 1975 a Bruceovi je šestadvacet let. Že se nejednalo o ojedinělý úspěch ukázala dlouhá řádka následujících platinových alb. Na polici má dlouhou řádku cen Grammy a za píseň Streets of Philadelphia dokonce i Oscara.

Do ČR se Springsteen vrací již potřetí. V roce 1997 zahrál v Kongresovém centru akustický koncert, o patnáct let později už to byl plnohodnotný (více než tříhodinový) set. Také příští rok se můžeme těšit na autentickou rockovou show plnou hitů a nefalšovaného muzikantství.

Lístky lze zakoupit zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.