16.11.2023 22:26

Alice Cooper přiveze svou hororovou show do Pardubic Doporučeno

Alice Cooper se svou kapelou Alice Cooper se svou kapelou Zdroj: web Alice Coopera

Praotec shock rocku Alice Cooper novým albem Road jasně ukázal, že ještě nepatří do starého železa. A tak se znovu se svou kapelou vydává na cesty a jednou z jeho zastávek bude i pardubická Enteria Arena.

Vincent Furnier se narodil v roce 1948 v Detroitu. Kdy se narodil Alice Cooper lze těžko říct, ale bylo to někdy kolem roku 1967, kdy se tímto jménem nejdříve pojmenovala jeho kapela a následně i on sám. První krůčky jim umoždil legendární Frank Zappa, když je vzal pod svá křídla. Teatrální část jejich koncertů byla tehdy ještě v plenkách, ale muzikanti brzy zjistili, že pověst podivínů s různými strašidelnými rekvizitami jim láká publikum a tak se tímto směrem vydali.

Úspěch přišel s hitem I’m Eighteen z třetího alba Love It to Death, vydaného v roce 1970. Hitový singl znamenal průlom a smlouvu s velkým vydavatelstvím. To umožnilo nákladnější koncertní program, v němž už nechyběl živý had, nebo poprava na elektrickém křesle. Po sérii úspěchů přichází pokles v prodejních číslech a následné spory vedou v roce 1974 k přerušení činnosti, které se ukázalo být permanentním.

Alice Cooper se ovšem o rok později vrátil jako sólový umělec a trefou do černého bylo hned první album - Welcome to My Nightmare. To se stalo základním kamenem obdivuhodné kariéry, již nezastavil ani ústup ze slávy na začátku osmdesátých let, způsobený hlavně problémy s alkoholem. Alice se dokázal vrátit ještě silnější a arény se svým unikátním uměním plní dodnes. Vždy se dokázal obklopovat kvalitními muzikanty. Na pódiu s ním můžeme vidět renomovanou kytaristku Nitu Strauss, nebo basáka Chucka Garricka. Stále také vydává skvělá alba, na něž pravidelně láká hvězdné hosty. Je zkrátka i se sedmi křížky k nezastavení a nechat si ujít jeho vystoupení by byla chyba.

Lístky k dostání zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.