19.11.2023 18:43

Thirty Seconds To Mars startují Seasons World Tour Doporučeno

Thirty Second To Mars Thirty Second To Mars Zdroj: pořadatel koncertu Live Nation CZ

Na velkou koncertní šňůru po celé Evropě se vydá americká rocková kapela Thirty Seconds To Mars. Odehraje 28 koncertů ve Velké Británii, Nizozemsku, Belgii, Německu, Švédsku, Norsku, Dánsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rakousku, Francii, Švýcarsku, Itálii, Španělsku, Portugalsku a v seznamu samozřejmě nesmí chybět Praha.

Oscarový herec Jared Leto oznámil monumentální světové turné Thirty Seconds to Mars nazvané Seasons 2024 World Tour – rozsáhlé turné po Latinské Americe, Evropě, Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu při výstupu na Empire State Building v New Yorku. K akci se vyjádřil takto: "Jako vášnivému horolezci mi Empire State Building a oznámení tour přináší pocit, že všechno je možné, pokud se o to pokusíme.” 
Multiplatinová kapela Thirty Seconds to Mars, kterou tvoří bratři Jared a Shannon Leto, ohlásili návrat s šestým studiovým albem It's The End Of The World But It's A Beautiful Day, které vyšlo 15. září 2023 u Concord Records. Hlavní singl "Stuck" oficiálně debutoval na prvním místě v alternativním rádiovém žebříčku a v Itálii zabodoval v Top 10, což byl nejrychlejší vzestup v žebříčku v kariéře kapely. Stejnojmenný a aktuální singl z turné Seasons World Tour, který se umístil na prvních třech příčkách německé hitparády, se ptá, zda dokážeme přijmout změnu, když procházíme mnoha různými životními obdobími.

Kapela pochází z Los Angeles ze státu Kalifornie a vznikla v roce 1998 jako malý rodinný projekt. Jared Leto jako kytarista, zpěvák a textař a jeho starší bratr Shannon jako bubeník. Zprvu to vypadalo pouze jako nevinná zábava, ale brzy se ke kapele přidali Matt Wachter, Solon Bixler a Kevin Drake. Skupina podepsala smlouvu s EMI a již v roce 2002 vydala své první album s názvem 30 Seconds to Mars. Brzy na to odešli z kapely oba kytaristé a na jejich místo nastoupil Tomo Miličevíć. V této době si kapela získala spousty věrných fanoušků a začala se pomalu připravovat na svůj velký přelom. Doposud na svém kontě mají pět studiových alb a dvě EP desky.

Čtěte také: Američtí rockeři Halestorm si do Prahy přivezou speciální hosty

Setlist turné bude sestaven z hitů minulých desek, ale jistě zazní i novinky z posledního aktuálního alba „It's The End Of The World But It's A Beautiful Day“. Pražský koncert se uskuteční 15. května 2024 ve sportovní hale Fortuna, předprodej vstupenek byl zahájen v sítích Ticketmaster a Ticketportal v cenách od 1 320 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.