Black Light Burns míří do pražského Futura

Pražské Futurum čeká zajímavý industriálový večer. Dne 7. února sem dorazí kalifornská skupina Black Light Burns vedená akčním muzikantem Wesem Borlandem.

Black Light Burns Black Light Burns Zdroj: archiv skupiny

Kytaristu a nyní i zpěváka Wese Borlanda je možné znát z více formací: kromě působení v Limp Bizkit spolupracoval například také s Marylinem Mansonem, Trentem Reznorem z Nine Inch Nails nebo Jonathanem Davisem z Korn.

Během odchodů a opětovných návratů k Limp Bizkit se Wes Borland začal kolem roku 2005 nejvíce soustředit na projekt Black Light Burns, jehož je jediným stálým členem. Na jaře roku 2007 vypustil do světa debutové album Cruel Melody, na kterém s ním spolupracovali mimo jiné bývalí členové NIN Josh Freese a Danny Lohner. Deska, jejímž prvním singlem se stala pecka Lie, byla příznivě přijata. Hudební kritik Greg Prato z allmusic.com k ní poznamenal: „Borland byl pro mnohé jediný člen Limp Bizkit, kterého mohli brát vážně. Cruel Melody ukazuje, že se teď může vydat jakoukoliv hudební cestou, kterou chce.“

 

 

Projekt Black Light Burns tedy nezhasl a v létě loňského roku vydal druhé album s názvem The Moment You Realize You’re Going to Fall se singly Scream Hallelujah, Splayed a How to Look Naked a opět potvrdil svůj potenciál rozviřovat vody industrial rocku.

Pokud si tento borlandovský zážitek nechcete nechat ujít, zamiřte ve čtvrtek 7. února na osmou večerní do pražského Futura. Před Black Light Burns se představí velšský hudebník Jayce Lewis. Předprodej vstupenek v ceně kolem 400 korun probíhá ve všech tradičních sítích, bližší informace se dozvíte na stránkách pořádající agentury Obscure. 

Další informace

  • Název akce: Black Light Burns ve Futuru
  • Datum: čtvrtek, 07 únor 2013
  • Místo: PrahaFuturum
  • Cena: cca 400 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář