pondělí, 08 duben 2013 07:00

Škwor oslaví patnáctiny v pražské Inchebě

Napsal(a)
Škwor Škwor Zdroj: archiv skupiny

Kapela Škwor, která se na české hudební scéně pohybuje již patnáct let, oslaví získání občanky 15. listopadu v pražské Incheba Aréně. Půjde o jejich historicky největší samostatný koncert a zároveň bude tento rok jedinou pražskou zastávkou.

Akce slibuje speciální scénu a výjimečný program. Škwor se publiku představí ve složení Petr Hrdlička (zpěv, kytara), Leo Holan (kytara, vokály), Tomáš Kmec (basa, vokály) a Martin Pelc (bicí), chybět nebudou ani (prý) atraktivní hosté.

 

Škwor na podzim plánuje také vydání nového alba, lze tedy očekávat jak ukázky nové tvorby, tak starší hity kapely, stejně jako několik dlouho živě nehraných skladeb.

„Řekli jsme si, proč nezkusit i něco jiného, máme letos patnácté narozeniny, tak proč to tedy pořádně neoslavit. Je to oslava jak pro nás, tak pro naše fanoušky, kteří nás podporují již spoustu let. Chtěli bychom tímto ukončit éru 15 let a nastartovat další skvělou etapu plnou koncertů, nových nahrávek, věrných fanoušků a nových zážitků,“ dodává kapela.

 

 

Skupina vznikla v roce 1998 pod názvem Skwar. Cestu k fanouškům si začali prošlapávat například v soutěži Rock Made In Gambrinus, ve které v roce 2000 vypadli v prvním kole, o rok později v ní však již zvítězili. V roce 2001 také došlo k přejmenování na současný Škwor. Do podvědomí posluchačů se dále dostávali jako předskokani kapel Harlej nebo Kabát. První samostatné tour pak jeli v roce 2005.

Zatím nejnovějším studiovým albem skupiny je Drsnej kraj z roku 2011, za které obdrželi zlatou desku. Loni na podzim vydali také live DVD Natvrdo.

Přečtěte si také o nahrávání DVD Natvrdo

Narozeninový koncert skupiny Škwor proběhne 15. listopadu v pražské Incheba Aréně. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream. Momentálně je v prodeji limitovaná edice za 220 korun, cena se bude postupně zvyšovat.

Přehled

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články