Etiopské rytmy v podání zpěvačky Minyeshu

Nové skladby zpěvačky Minyeshu přináší etiopské pentatonické melodie propojené s tanečními beaty i africkými polyrytmy. Právě rozmanitostí a energičností láká na svá živá vystoupení. Nyní se i Praze naskytne taková možnost.

Minyeshu Minyeshu Zdroj: pořadatel koncertu

Minyeshu Kifle Tedla se narodila ve východní Etiopii ve městě Dire Dawa. V dětských letech žila v hlavní městě Addis Abeba. Od sedmnácti let profesionálně zpívá a zdokonalovala se také v tanci a v choreografii. Během čtyř měsíců vystoupila ve více jak třiceti pěti zemích a zahrála si s nějvětšími hvězdami etiopské hudební scény. Jmenujme například zástupce - Mahmoud Ahmed, Bizunesh Bekele či Mulatu Astatke.

Pak se jí domovem stala Evropa. V roce 1996 se Minyeshu přestěhovala do Belgie a následně do Holandska. Po přelomu tisíciletí hrála se svou vlastní kapelou Chewata a s nimi vydala své první album Mosaique Vivant. Ihned se stala známou zpěvačkou v Beneluxu a také v Německu. Spolupracovala i s orchestry či s dramatiky.

 

 

Posledních deset let koncertuje v nejrůznějších částech převážně západní Evropy. Zazpívala na mnoha známých festivalech včetně Festival Jazz, který se koná ve Švýcarsku či na pařížském Africolor. Ve své hudbě propojuje tradiční hudbu Etiopie spolu s evropským folkem, jazzem i s blues. Specifický hlas dodává žánrovému míšení ten pravý šmrnc, pracuje s vícehlasými party ovlivněnými Afrikou i kudrlinkovým zpěvem.

Přečtěte si také, jak vypadal loňský Respect Festival

V afrických rytmech se bude Minyeshu vlnit i v Praze. Její vystoupení spadá pod doprovodný program červnového Respect Festivalu na Štvanici. V pražském Paláci Akropolis živě představí nové album Black Ink, které se natáčelo s producenty z německo-holandsko-brazilské skupiny Zuco 103, a to ve čtvrtek 23. května od dvaceti hodin. Vstupenky je možné zakoupit ke stání i k sezení od 200 korun.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář