Blaze Bayley vyráží na exkluzivní české akustické turné

Bývalý zpěvák Iron Maiden Blaze Bayley se opět vrací do České republiky. V rámci Acoustic World Tour 2013 zde představí nové EP Russian Holiday. Blaze zahraje za doprovodu skvělého holandského kytaristy Thomase Zwijsena v Praze, Plzni, Valašském Meziříčí, Litvínově, Pelhřimově a Lanškrouně. Speciálním hostem koncertů bude českobudějovická metalová kapela Seven.

Blaze Bayley Blaze Bayley Zdroj: bbkingblues.com

Blaze Bayley vydal začátkem února ve spolupráci s klasickým kytaristou Thomasem Zwijsenem akustické EP nazvané Russian Holiday. Kromě této novinky na koncertech samozřejmě zazní také průřez jeho starší tvorbou. Russian Holiday obsahuje nově naaranžované písně z předchozích alb Blaze, cover Sign of the Cross od Iron Maiden a jednu zcela novou skladbu, kterou Blaze složil spolu s Thomasem.

 

 

Zwijsen se jako kytarista podílel i na posledním albu Blaze The King of Metal a doprovázel ho také na následném turné po celé Evropě. V lednu Thomasovi vyšlo album nazvané Nylon Maiden, které obsahuje jedenáct skladeb od Iron Maiden, které byly přpsané pro akustickou kytaru. Jeho hudební videa s akustickými předělávkami Maiden písní jsou velice populární. Shlédlo je už více než jeden a půl miliónu lidí. Speciálním hostem akustického turné v ČR bude skupina Seven z Českých Budějovic, která odehraje speciálně upravený unplugged koncert.

ACOUSTIC WORLD TOUR 2013 V ČR:

24. 3. Valašské Meziříčí – M-Klub – Bayley, Zwijensen + Iron Maiden revival
26. 3. Praha – Rock Café – Bayley, Zwijensen + SEVEN
27. 3. Lanškroun – Kulturní centrum – Bayley, Zwijensen + SEVEN
10. 4. Litvínov - ATTIC Rock Club – Bayley, Zwijensen + SEVEN
11. 4. Plzeň – House of Blues – Bayley, Zwijensen + SEVEN
12. 4. Pelhřimov – Stará Tiskárna – Bayley, Zwijensen + SEVEN

Další informace

  • Název akce: Blaze Bayley Acoustic World Tour 2013
  • Datum: úterý, 26 březen 2013
  • Místo: Rock CaféPraha
  • Cena: 290 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář