Bloodbound na Zimních Masters of Rock představí nové album

Heavy metalová skupina Blooudbound na Zimním Masters of Rock plánuje představit v pořadí již šestou desku. Ta dostala název Stormborn a vyjde 21. listopadu - tedy den předtím, než kapela s novými písněmi dorazí do Zlína. 
Švédští Bloodbound na Zimním Masters of Rock představí nové album Švédští Bloodbound na Zimním Masters of Rock představí nové album Zdroj: Archiv skupiny Bloodbound
 
Švédská skupina Bloodbound vznikla v roce 2004 a již má na svém kontě pět studiových alb. To první bylo pojmenováno Nosferatu a vyšlo v roce 2005 - tedy jen několik měsíců poté, co se šestičlenná partička hrající heavy a power metal dala dohromady. Duchovními otci celé myšlenky byli v tomto případě bývalí členové skupiny Street Talk Frederik Bergh a Tomas OlssonJiž první studiové album vyneslo kapele post předskokana skupiny Evergrey a místo v line-upu na několika metalových festivalech. V roce 2006 z party odchází zpěvák Urban Breed a na jeho místo přichází Kristian Andrén. Ten se však objeví jen na několika koncertech a hned v roce 2007 zase mizí ze scény. Na jeho místo nově nastupuje Michael Bormann, s nímž Bloodhound natáčí v pořadí druhé album Book of the Dead (2007). 
 
Zdá se však, že post zpěváka je v této skupině skutečně prokletý a i Bormann velice záhy z kapely odchází. V červnu roku 2007 se pak na Sweden Rock Festivalu za mikrofonem znovu objeví Breed a fanoušci jeho hlasu mohou oslavovat. Se zbytkem kapely pak natočí desku Tabula Rasa (2009) a absolvuje turné se světoznámými hitmakery Hammerfall. Najednou se zdá, že kapele již nic nebrání v cestě k našlápnuté kariéře.
 
.
 
V roce 2010 ale Breed znovu odchází a je potřeba opět hledat náhradu. Postu zpěváka se tentokrát ujme Patrik Johansson, s nímž vzniká čtvrté album Unholy Cross, které vyšlo o rok později. Chtělo by se teď napsat, že poté znovu dojde ke změně a před mikrofonem stane úplně někdo jiný. Nic takového se však nestane a Johansson s kapelou v letošním roce natáčí další album.
 
Novinka se jmenuje Stormborn a měla by být k dispozici od 21. listopadu 2014. A že se zřejmě bude jednat o velkou pecku, potvrzují jak riffy první vlaštovky, písně Iron Throne, tak prohlášení kolegů z metalové branže. Kytarista skupiny Sabaton Pär Sundstörm například o novince šestky hudebníků řekl, že se skupina rok od roku zlepšuje a s novou deskou se dostává na vrchol svého žánru. A zpěvák Joakim Brodén k tomu dodává: “Výborné melodie a jeden z nejlepších hlasů současného metalu. Takto vypadá budoucnost power metalu.”
 

Čtěte také: Jubilejní ročník Zimních Masters of Rock nabídne tři premiéry

 
Švédové Blooudbound se společně s Edguy, Morbid Angel, Van Canto a dalšími objeví přesně den po vydání svého šestého studiového alba ve Zlíně, kde v rámci zimní mutace festivalu Masters of Rock exkluzivně představí nové písně. Vstupenky na tuto akci jsou stále k dispozici v klasických předprodejích. 

Další informace

Zanechat komentář