Něžní Lamb přijedou okouzlit Prahu

Britské elektronické duo Lamb vydává novou desku a vyráží na turné. Na své cestě Evropou nezapomenou navštívit ani Českou republiku. V prosinci zavítají do pražského Lucerna Music Baru a brněnské Flédy.

Lamb Lamb Zdroj: lambofficial.com

Lamb, hudební formace z Manchesteru, přijede 2. prosince do Prahy. Svůj koncert, na němž fanouškům představí novou desku Backspace Unwind, odehrají v Lucerna Music Baru. O den později navštíví Brno, kde zahrají v hudebním klubu Fléda. Jejich jemná elektronická hudba, která je silně ovlivněna trip hopem, drum’n‘bassem, jazzem, určitě potěší všechny fanoušky alternativní hudební scény.

Britské hudební duo tvoří producent Andy Barlow a zpěvačka a textařka Lou Rhodes. Andy a Lou jsou na první pohled naprosto odlišní umělci. Andy je posedlý elektronikou a rytmem a nemá téměř žádný zájem o vokály. Lou naproti tomu miluje romantické a velmi osobní texty i písně. Záhadným způsobem ale spojení obou umělců perfektně funguje. Kombinace jejich zájmů pomohla vytvořit jeden z milníků dance music poloviny devadesátých let. V roce 1989, kdy byl v oblibě drum’n’bass, vydávají svou eponymní debutovou desku. Taneční drum’n’bass obohacují o něžné prvky jazzu a blues, ale také rytmického techna a trip hopu. Nesmíme zapomenout ani na Louiny poetické texty a její sametový hlas. Album se tak stává skutečně intenzivním, emocionálním a osobním. Singly Cottonwool a Gorecki kapele vynesly popularitu a ukázaly, že drum’n’bass má ambice nejen roztancovat nohy, ale také rozbušit srdce. Následovala další tři studiová alba a poté v roce 2004 výběr největších hitů Best Kept Secrets, na němž byly songy jako například Gabriel nebo Lullaby.

Poté se dvojice rozhodla pro pauzu, aby se každý z umělců mohl věnovat vlastním projektům. Lou vydala tři sólová alba, v nichž taktéž skloubila elementy jazzu, drum’n’bassu, trip hopu, ale také folku. Zkombinovala akustické kytary s houslemi a svými silně osobními a emotivními texty o lásce. Její deska Beloved One byla nominována na prestižní Mercury Music Prize. Andy se věnoval remixování, produkování a spolupráci s jinými umělci (například Placebo nebo Elbow & Damien Rice). Své sólové počiny zveřejnil pod pseudonymem Hipoptimist.

 

 

V roce 2009 se po pěti letech odloučení ale nakonec oba muzikanti rozhodli svůj hudební projekt Lamb oživit. Vystoupili na několika festivalech a připravili si dost materiálu pro novou desku. V roce 2011 tedy vychází nové album s názvem 5. Začátkem tohoto roku se kapela opět odebrala do nahrávacích studií, aby si pro své fanoušky připravila novou dávku muziky. Nové, již šesté album Backspace Unwind vyšlo 13. října a první singl dostal název We Fall in Love.

Lamb na pražském i brněnském koncertě doprovodí britská hudební skupina The Ramona Flowers, která ve své hudbě mísí rock s elektronikou. Jejich klip k nejnovějšímu singlu Tokyo byl nominován na nejlepší hudební video na pařížském International Music Video Festivalu.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Earth, Wind & Fire Experience

  Cenami Grammy ověnčený kytarista Al McKay přiveze do Prahy elitní sestavu losangeleských vynikajících funkových, soulových a jazzových muzikantů ve strhujícím show Earth, Wind & Fire Experience. Koncert Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience proběhne ve Velkém sale pražské Lucerny 4. listopadu 2019.

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.

 • Festival Kytara napříč žánry představí špičkové kytaristy tří kontinentů

  Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry. V sobotu 19. října jej otevře v pražské Písecké bráně australský kytarista Joe Robinson a 27. listopadu jej uzavře koncert čtyř mladých kytaristek - Christie Lenée z USA, Karlijn Langendijk z Nizozemí, Judith Beckedorf z Německa a Mileny Šolcové z ČR, které vystoupí v rámci MusiSHEans Guitar Tour 2019.