28.02.2024 10:35

Blues-rocková zpěvačka Sari Schorr zahraje v Praze Doporučeno

Sari Shorr Sari Shorr Zdroj: pořadatel koncertu

Zamilovali jste si zpěvačku Beth Hart? Tak neváhejte a objevte Sari Schorr! Neuvěřitelný, silný hlas, syrová energie, divoké, živelné koncerty, upřímné a osobní texty... To je Američanka Sari Schorr, jedna z nejlepších blues-rockových zpěvaček současnosti, často přirovnávaná k Beth Hart, která vystoupí poprvé samostatně 9. března v Lucerna Music Baru. 

Sari Schorr doslova vpadla na hudební scénu v roce 2016 s oceňovaným debutovým albem A Force of Nature, které produkoval známý britský producent Mike Vernon (David Bowie, Eric Clapton, John Mayall, Fleetwood Mac, Peter Green). Se svojí druhou deskou Never Say Never se vydala ještě dále - Sari trvala na tom, že album natočí jako živou nahrávku, aby zachytila syrovou energii své hudby. Ponořila se také hlouběji s velkou upřímností a zranitelností do svého soukromého života, což pro ni sice bylo bolestivé, ale s léčivým účinkem. Její skladby jsou založené na osobních textech, které zdůrazňují Sarinu schopnost vzbuzovat vášeň, empatii a odvahu. Úspěch se po několika letech dostavil - od neúnavného koncertování v newyorském South Bronxu a Lower East Side na Manhattanu až vystoupení v Carnegie Hall a koncerty po celém světě.

Životní příběh Sari je založen na tom, že se nikdy nevzdala, byla věrná sama sobě a svoji vášeň prosazovala navzdory všem překážkám. Vedle neustálého vlastního koncertování hrála například s Kieferem Sutherlandem, The Sweet nebo Popa Chubbym. Podílela se také na projektu Toast to Freedom pro Amnesty International - podobně jako Warren Haynes, Carly Simon, Eric Burdon, Keb Mo' nebo Taj Mahal.

 

Do Prahy přijede v rámci turné k novému připravovanému albu The Future Starts Here, zazní ale také skladby z letošního alba Joyful Sky kytaristy Robina Trowera, na kterém Sari hostuje. Koncert pořádá agentura Liver Music v rámci celoroční série Prague International Bluenight. Vstupenky k dostání v síti GoOut a Ticketmaster.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.