pondělí, 13 srpen 2012 07:00

Bob Mould rozehřeje publikum pro Foo Fighters

Napsal(a)
Bob Mould Bob Mould Zdroj: bobmould.com

Dave Grohl a jeho banda Foo Fighters obsadí 15. srpna pražskou O2 Arenu. Tento fakt již několik měsíců nedá spát všem fanouškům aktuální rockové ikony číslo jedna. Zajímavou informací pro všechny, kteří si již zakoupili lístek, nebo tak učiní během následujících dní, je pozice supportu. Této úlohy se zhostí kytarista, zpěvák a skladatel Bob Mould.

Volba předskokana je dalším velkým důvodem, proč zavítat do O2 Areny. Tento výběr není nikterak náhodná, protože Bob Mould s Foo Fighters spolupracoval na skladbě Dear Rosemary, která je součástí Wasting Light, tedy aktuální desky kapely. Na některých koncertech skladbu dokonce hrají a zpívají Bob a Dave společně. Teoreticky tak existuje možnost, že se podobného zážitku dostane také návštěvníkům pražského koncertu.

 

 

Mnozí fanoušci punk rocku si Boba mohou pamatovat z legendární kapely Hüsker Dü. Po rozpadu Hüsker Dü Bob založil skupinu Sugar, která v roce 1992 vydala kultovní desku Copper Blue. Od vydání alba uplynulo v těchto dnech přesně dvacet let, a tak se při příležitosti výročí dočkalo speciální reedice. Můžeme tak očekávat, že Bob Mould a jeho aktuální koncertní sestava zahrají největší hity právě z této desky a samozřejmě Bob přidá také pecky ze svého sólového repertoáru.

Přehled

 • Název akce: Foo Fighters
 • Datum: středa, 15 srpen 2012
 • Místo: O2 Arena Praha
 • Cena: od 1090 Kč

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.