Bob Mould rozehřeje publikum pro Foo Fighters

Dave Grohl a jeho banda Foo Fighters obsadí 15. srpna pražskou O2 Arenu. Tento fakt již několik měsíců nedá spát všem fanouškům aktuální rockové ikony číslo jedna. Zajímavou informací pro všechny, kteří si již zakoupili lístek, nebo tak učiní během následujících dní, je pozice supportu. Této úlohy se zhostí kytarista, zpěvák a skladatel Bob Mould.

Bob Mould Bob Mould Zdroj: bobmould.com

Volba předskokana je dalším velkým důvodem, proč zavítat do O2 Areny. Tento výběr není nikterak náhodná, protože Bob Mould s Foo Fighters spolupracoval na skladbě Dear Rosemary, která je součástí Wasting Light, tedy aktuální desky kapely. Na některých koncertech skladbu dokonce hrají a zpívají Bob a Dave společně. Teoreticky tak existuje možnost, že se podobného zážitku dostane také návštěvníkům pražského koncertu.

 

 

Mnozí fanoušci punk rocku si Boba mohou pamatovat z legendární kapely Hüsker Dü. Po rozpadu Hüsker Dü Bob založil skupinu Sugar, která v roce 1992 vydala kultovní desku Copper Blue. Od vydání alba uplynulo v těchto dnech přesně dvacet let, a tak se při příležitosti výročí dočkalo speciální reedice. Můžeme tak očekávat, že Bob Mould a jeho aktuální koncertní sestava zahrají největší hity právě z této desky a samozřejmě Bob přidá také pecky ze svého sólového repertoáru.

Další informace

  • Název akce: Foo Fighters
  • Datum: středa, 15 srpen 2012
  • Místo: O2 ArenaPraha
  • Cena: od 1090 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář