Rocková Ostrava má na špičce line-upu Kabáty Doporučený

Dolní areál Vítkovice si letos neodpočine. Sotva si industriální památky vysokých pecí oddechly po festivalu Colours of Ostrava, už se mohou těšit na další hudební akci. V polovině srpna se do Ostravy chystá festival Rocková Ostrava.

Kabát se pyšní titulem headlinera Kabát se pyšní titulem headlinera Eva Makovská, MusicWeb.cz

Hlavní hvězdou festivalu Rocková Ostrava bude skupina Kabát. Sedminásobní držitelé Českého slavíka mají v Ostravě dost velký počet fanoušků a stálých příznivců. V loňském roce jich na havířovské vystoupení přišlo na třicet tisíc.

Další hvězdy, na které se Vítkovice musí připravit, budou kapely Citron a Alkehol. Ostravskou scénu bude reprezentovat Citron. Kapela, která vznikla před pětatřiceti lety, vzpomene při koncertu muzikanta a dlouholetého člena kapely Jindřicha Kvitu, který zemřel před patnácti lety. Ani Alkehol ale nezůstane pozadu. Za dvacetiletou kariéru se sestava formace nezměnila a lze předpokládat, že předvedou pořádnou show jako vždy.

Myslíme si, že právě propojení průmyslové památky s atraktivní hudbou bude pro návštěvníky festivalu velkým lákadlem.Tomáš Horáček, organizátor akce

Dále se na festivalu předvede skupina Škwor, která brázdí naše pódia již čtrnáctým rokem. V minulém roce vydala desku Drsnej kraj, která se zařadila mezi nejlépe prodávaná alba v Česku. Zajímavým souborem bude rovněž skupina Segment. Její historie sice není tak dlouhá, do širšího podvědomí se ale dostala již v roce 2009, kdy se zúčastnila soutěže Česko Slovensko má talent a dostala se až do finále.

 

 

Kapela Judas Priest Revival se sice nemůže rovnat originálu, ale i tak jejich koncerty dosahují nebývalé kvality. Skladby, které prezentují při svých vystoupeních, pocházejí z alb, která nazpíval Rob Halford. Velkým překvapením může být i skupina Whitesnake Revival. Toto uskupení v našem kraji nehrálo deset let. Fanoušci však jistě ocení hardrock, který kapela předvádí. Rockový line-up doplní ještě Airfare, Willow Lake či The Pant.

Rocková Ostrava ovládne moravské industriální plochy 12. srpna. Dolní oblast Vítkovice své brány otevře ve 12 hodin, aby o dvě hodiny později mohla odstartovat další letní hudební svátek. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 550 korun. Na místě se jejich ceny vyšpláhají k 600 korunám

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář