úterý, 07 duben 2015 19:28

Brněnský Majáles nabídne Kluse i Chinaski

Napsal(a)
Do Brna v rámci majálesových oslav dorazí také Tomáš Klus Do Brna v rámci majálesových oslav dorazí také Tomáš Klus Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Již na necelý měsíc odstartuje série festivalů pod hlavičkou studentské akce Majáles. Na plejádu známých interpretů se diváci mohou těšit hńed v několika českých městech. Po hlavním městě zavítá první jarní open air také do Hradce Králové a Brna, kde vedle dalších účinkujících nabídne vystoupení Tomáše Kluse, Mandrage nebo slovenskou skupinu Iné Kafe. 

Program brněnského Majálesu budou opět tvořit dva pomyslné bloky. Širší program oslav nabídne například tradiční stavění Májky, Brněnské politologické sympózium, které se koná 9. dubna na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, nebo Mezigenerační piknik. Diváci a návštěvníci se mohou těšit také na turnaj v populární hře laser game či další sportovní aktivitu - futsallový turnaj konající se pod záštitou fastfoodové sítě KFC. 

Frontman skupiny Jelen Jindra Polák, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Hlavní den oslav se uskuteční 7. května a účastníkům nabídne kromě obsáhlého hudebního programu rovněž klasické aktivity v podobě majálesového průvodu či volby krále a miss studentských oslav. Ty, kteří pak do Brna zavítají čistě jen za zpěváky a skupinami, čeká od brzkého odpoledne do pozdního večera více než dvacítka interpretů napříč českým i slovenským poprockovým nebem. 

Během odpoledne se tak na Brněnském výstavišti objeví z českých interpretů skupina Wohnout, Vypsaná Fixa, PSH, Skyline, UDG, Sto Zvířat, Pipes and Pints či členové mladé pražské partičky, která si říká Jelen a která nyní společně s kapelou Nebe obráží lokální pódia. Ze zpěváků a zpěvaček čeká Brno show mnohkrát oceněného Tomáše Kluse nebo rapera Marpa. Ze slovenských účinkujících se dále můžeme těšit na nejednou znovuzrozené Iné Kafe. 

Lístky na majálesové oslavy jsou nyní k dispozici v klasických předprodejích za cenu pohybující se kolem 380 korun. Za tuto částka vstupenky seženete do 27. dubna. Pokud se chystáte dorazit na Majáles ve větším počtu, dle facebookových stránek pořadatelů je možné získat množstevní slevu. Neváhejte proto s nákupem, lístků rychle ubývá. 

Přehled

Další články

 • Foto: Chinaski, Sono, Brno, 4.10 2019 Foto: Chinaski, Sono, Brno, 4.10 2019

  Skupina Chinaski vydala nové album "11", které se rozhodla pokřtít hned v několika městech. Na fotogalerii z brněnského křtu se můžete podívat zde.

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 17. 8. 2019 Foto: Léto fest, BVV, Brno, 17. 8. 2019

  Pokračování brněnského Léto festu. Tentokrát kapely Vypsaná fiXa, UDG, Marek Ztracený, Tomáš Klus, Wanastowi vjecy a Divokej Bill.

 • Festival LétoFest míří do Brna Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26. 5. 2019 Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí.  
  Nedělní program zahrnoval mimo jiné koncerty kapel Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Robin&son, Barbora Poláková, Lake Malawi, PSH, Rybičky 48, Mucha, Klara & The Pop či Krucipüsk. Na samotný závěr celého festivalu zahrál se svojí kapelou Tomáš Klus. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };