Festival Prague Proms představí jedinečnou laserovou show

Střet umění a tech­no­lo­gií v mno­ha ce­na­mi ověnčené show Vi­deo Ga­mes Li­veTM přináší živou hud­bu z nej­po­pulárnějších her všech dob. První a světově nejúspěšnější videoherní koncertní tour se uskutečnila v roce 2002, dnes má na svém kontě více než 250 show v 25 zemích světa. Poprvé se s ní mohou diváci setkat i v Česku v rámci festivalu Prague Proms.

logo koncertu logo koncertu Prague Proms

Letošní 11. ročník festivalu Prague Proms nabídne program také pro mladé diváky. Dne 23. června přinese Forum Karlín živé provedení hudby z nejpopulárnějších počítačových her pod názvem VIDEO GAMES LIVE. Jde o spojení moderních technologií s klasickým symfonickým orchestrem v audiovizuální laserové show spojenou s interaktivní zábavu s velkolepou vizualizací, jakou jen videohry mohou poskytnout. Technicky dokonalá synchronizace s videoprojekcí, unikátní zvukové efekty - to vše si získává při živém koncertním provedení uznání nejen znalých hráčů, ale i her neznalého publika. Po koncertě se budete moci osobně setkat se samotnými tvůrci, aktéry, se skladateli nebo sound-designery.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Show uvede světově proslulá superstar herního průmyslu Tommy Tallarico. „Baví mě spojovat kultury starší a nové generace, je to střet technologií i umění," uvedl na tiskové konferenci Tallarico. Český národní symfonický orchestr, který koncert pořádá, jej oslovil na základě zkušeností s nahráváním hudby k počítačovým hrám. „Jen v našem hostivařském studiu ročně vznikají až 4 projekty ke hrám, máme zakázky z USA i Jižní Koreji," vysvětlil Jan Vítek, hudebník vyhledávaného tělesa, které letos doprovázelo i Ennia Morriconeho na světovém turné. „Oslovili jsme pana Tallarica, který překračuje žánry a stejně jako my chce přiblížit symfonickou hudbu mladým divákům," dodal Vítek.

 

 

 

Tvůrci pražského koncertu dokonce vyzvali diváky, aby přišli v kostýmech svých oblíbených postav z počítačových her s tím, že je sólisté společně s publikem vyhodnotí a vyhlásí nejlepší masku večera. Tallarico rovněž poznamenal, že na rozdíl od jiných hudebních projekcí nebude fanouškům bránit, aby si koncert natáčeli na telefon. „Máme na youtube a sociálních sítích tisíce videí a chci, aby se k nim přidaly také záběry z Prahy," uzavřel Tallarico. Show je zapsána v Guinessově knize rekordů jako největší herní koncert na světě (více než 100 000 návštěvníků v Číně). Video Games Live neustává v překračování hranic a každý rok zcela novým programem baví diváky po celém světě, jedinečnou premiéru tady u nás by si rozhodně neměli nechat ujít jak fanoušci klasického orchestru, tak příznivci počítačových her.

Další informace

Zanechat komentář