31.10.2023 18:49

Bruce Springsteen se vrátí do Prahy Doporučeno

Bruce Springsteen Bruce Springsteen Zdroj: www.livenation.cz

Po dlouhých dvanácti letech se na jaře příštího roku do Prahy vrátí rocková legenda Bruce Springsteen. A odehraje koncert ne jen tak ledajaký ! Na letišti v Letňanech bude jeho největší v české republice a dokonce jediný ve střední Evropě.

Mezinárodní turné Bruce Springsteena a The E Street Band v roce 2023, který je dlouhodobě považován za nepřekonatelného koncertního umělce, je prvním koncertním turné od ukončení The River Tour v roce 2017. odstartovalo v únoru 2023 řadou koncertů v amerických arénách. Šňůra koncertů pokračovala na jaře a v létě se přesunula do Evropy, v srpnu pak zpět do Severní Ameriky na druhou část.
Za podpory The E Street Horns a The E Street Choir se na evropské turné Springsteena a The E Street Band 2023 prodalo více než 1,6 milionu vstupenek - a vysloužilo si všeobecné uznání jako jedno z nejlepších vystoupení v kariéře kapely. Bylo oceněno časopisem Billboard jako "nejlepší show na světě" a "jedna z nejlepších show vůbec" deníkem The Daily Telegraph, stejně jako pětihvězdičkovými recenzemi deníků The Times, The Independent, NME a mnoha dalších. Dvoudenní start v Barceloně, který doslova rozpoutal euforii, jak potvrdil deník El Correo, vystoupení pro více než 130 000 fanoušků během dvou koncertů v londýnském Hyde Parku a závěrečný večer pro více než 70 000 lidí v italské Monze sklízely jen ovace. Letní turné po 14 evropských zemích zahrnovalo několikadenní vystoupení v Barceloně, Dublinu, Paříži, Amsterdamu, Göteborgu, Oslu, Londýně a Kodani.

Bruce Springsteen, kterého časopis Rolling Stone označil za "ztělesnění rock'n'rollu", je s více než 140 miliony prodaných desek po celém světě a více než 70 miliony ve Spojených státech jedním z nejprodávanějších umělců na světě. Zpočátku působil ve státě New Jersey nejprve na plážích a v promenádních klubech spolu s kapelou The E Street Band, s mnoha členy, kteří s ním koncertují dodnes. V roce 1999, po desetileté odmlce, Springsteen znovu sestavil The E Street Band pro historickou sérii koncertů zdokumentovaných ve speciálu HBO, na DVD a na albu "Live in New York City". Od turné k reunionu E Street jezdí Springsteen na koncertní šňůry většinou s touto kapelou.
Springsteen získal 20 cen Grammy, Oscara, dva Zlaté glóby a zvláštní cenu Tony. V roce 1999 byl uveden do Rock-and-rollové síně slávy, v roce 2014 jej následovala skupina The E Street Band a taktéž byli uvedeni do Síně slávy autorů písní. Ocenění se mud ostalo i z rukou amerických prezidentů: V roce 2013 obdržel vyznamenání Kennedyho centra  a v roce 2016 mu prezident Barack Obama udělil Prezidentskou medaili svobody, nejvyšší civilní ocenění v zemi. V roce 2023 Springsteena v Bílém domě vyznamenal také prezident Joe Biden Národní medailí umění za rok 2021.

Čtěte také:  Slash a Myles Kennedy se vrací do České republiky

Tolik ke stručnému shrnutí Springsteenovy hudební kariéry a na závěr nejdůležitější informace pro vás, naše čtenáře a jeho fanoušky. Termín koncertu je stanoven na 28. května 2024 - pražské letiště Letňany. Předprodej vstupenky v cenách od 1 690 korun bude spuštěn na stránkách pořadatele koncertu Live Nation zítra 1.11. od 11 hodin a v sítích Ticketmaster a Ticketportal o den později 2.11.2023 od 9 hodin.
Je více než jasné, že půjdou na dračku.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.