17.10.2023 17:20

Slash a Myles Kennedy se vrací do České republiky Doporučeno

Slash s Myles Kennedy & The Conspirators Slash s Myles Kennedy & The Conspirators Zdroj: pořadatel koncertu

Po 5 letech se do České republiky vrací Slash s Myles Kennedy a kapelou The Conspirators. 

Slash s Myles Kennedy & The Conspirators oznámili rozsáhlou sérii mezinárodních koncertů v roce 2024. V rámci nově oznámeného The River Is Rising-Rest of the World Tour '24 SMKC navštíví 21 zemí a 32 měst po celém světě. Po deseti letech a čtyřech albech jejich kariéry, všeobecně uznávaném albu 4 - které debutovalo jako nejprodávanější hardrockové album – jsou SMKC takoví, jaké jste je ještě nikdy neslyšeli. Energické rockové album poháněné nezapomenutelnými kytarovými a podmanivými melodiemi, silnými refrény, a ještě silnějšími riffy, 4 zasahuje v 10 písních širokou škálu zvuků, stylů a nálad. V roce 2024 vystoupí ve Winning Group Areně 18. dubna. Vstupenky jsou v prodeji od 20. 10. 2023 od 10:00 a stojí 1490 korun.

Čtvrté studiové album SMKC a celkově páté Slashovo sólové album, na kterém SLASH a jeho spoluhráči Myles Kennedy (zpěv), Todd Kerns (baskytara a zpěv), Brent Fitz (bicí) a Frank Sidoris (kytara a zpěv) spolupracovali s producentem Davem Cobbem (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Brandi Carlile), vyústilo v dosud nejsilnější album kapely s názvem 4. Nahrávalo se ve studiu RCA Studio A v Nashvillu kde Cobb sdílel přání kapely natočit skladby živě ve studiu - včetně kytarových sól a vokálů - a odhalil tak úžasný, vitální zvuk a styl zachycený naživo.

Slash je kultovní americký rockový kytarista, skladatel a filmový producent, držitel ceny Grammy - má na svém kontě více než 100 milionů prodaných kopií alb, získal cenu Grammy a sedm nominací na GRAMMY, byl uveden do Rock and Rollové síně slávy a je autorem bestsellerů New York Times. SLASH je považován za jednoho z nejlepších rockových kytaristů všech dob a za jednu z nejznámějších tváří světové popkultury. Časopis Time umístil SLASHe na druhé místo (Jimi Hendrix byl první) v žebříčku "10 nejlepších hráčů na elektrickou kytaru".

Slash vytvořil charakteristické zvuky, jako je kytarový riff v hitech č. 1 skupiny Guns N' Roses "Sweet Child o' Mine" a "Welcome To The Jungle". Po odchodu z kapely Slash dosáhl uznání kritiků s albem Slash's Snakepit a celosvětového úspěchu se superskupinou Velvet Revolver, než se vydal na vlastní sólovou dráhu. Poté, co se se svým prvním sólovým albem Slash (2010) - na kterém se podíleli Ozzy Osbourne, Fergie, Myles Kennedy a další - dostal na vrchol hitparád, založil svou současnou kapelu Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators (SMKC) - v níž hrají Myles Kennedy (zpěv), Brent Fitz (bicí), Todd Kerns (baskytara/zpěv) a Frank Sidoris (rytmická kytara) - a která už více než deset let nepřetržitě koncertuje po celém světě a společně tvoří hudbu.

První nová hudba skupiny SMKC po čtyřech letech vyšla prostřednictvím Gibson Records - nově založeného vydavatelství kultovní americké kytarové značky - s energickým novým albem 4, které 11. února 2022 debutovalo na prvním místě nejprodávanějších hardrockových alb a vyneslo skupině nejlepší kritické ocenění v její kariéře. Dosud nejsilnější kolektivní výpověď kapely, album 4, spoluprodukoval Dave Cobb (Chris Stapleton, Jason Isbell, John Prine, Rival Sons).

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.