15.10.2023 22:21

JazzFestBrno přiveze v roce 2024 vítězku Grammy Samaru Joy i Stingova trumpetistu Chrise Bottiho Doporučeno

Chris Botti Chris Botti Zdroj: wikimedia.org

Pátek 13. je možná nositelem špatných zpráv, nicméně JazzFestBrno si ho vybral spíše jako radostný den k oznámení prvních jmen pro příští ročník JazzFestu Brno, který bude jeden z dosud nejrozmanitějších.

Od ledna do května 2024 nabídnem hudební večery s tak významnými jmény současné jazzové hudby jako čerstvá držitelka dvou Grammy zpěvačka Samara Joy, členové legendárních Snarky Puppy Bill Laurance & Michael League s akustickým projektem, Stingův dvorní trumpetista Chris Botti s vlastní kapelou nebo virtuózní banjista a držitel patnácti cen Grammy Béla Fleck, jehož dříve oznámený dvojkoncert je dokonce už plně vyprodán. Vedle nich zahrají také jihoafrický klavírista, skladatel a producent Nduduzo Makhathini, brilantní americký trumpetista Keyon Harrold proslavený tím, že nahrál part Milese Davise v životopisném filmu Miles Ahead, mladá newyorská saxofonistka Lakecia Benjamin, japonský trumpetista Takuya Kuroda nebo all-stars projekt Trio Grande.

V letošním ročníku nás stále ještě čekají koncerty průkopníků elektronického jazzu Jaga Jazzist (22.11., Fléda) a progresivního trumpetisty Ibrahima Maaloufa (5.12., Sono Centrum).

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.