Chick Corea bude hlavní hvězdou festivalu JazzFestBrno 2013 Doporučený

Ve čtvrtek 29. listopadu proběhla v Brně na Nové radnici tisková konference jazzového festivalu JazzFestBrno 2013. Při této příležitosti byla ohlášena největší hvězda nového ročníku, kterou se stane osmnáctinásobný držitel ceny Grammy, trojnásobný laureát Latin Grammy, fantastický jazzman Chick Corea s novou kapelou. Koncert se uskuteční 10. března v brněnském Bobycentru.

Chick Corea Chick Corea Zdroj: presskit

Ve světě jazzové hudby platí Armando Anthony Corea, jak zní muzikantovo celé jméno, za legendárního pianistu a skladatele. Chick Corea je známý neustálým hledáním nejen na poli jazzových standardů, ale je také hudebníkem, který dodnes pomáhá rozvíjet styly na pomezí jazzu a rocku. Jeho diskografie obsahuje nespočet vydaných alb, přičemž každé můžeme označit za hudební perlu. Jmenujme například krásnou desku My Spanish Heart s latinskoamerickými vlivy či jazz fusion nahrávku Light as a Feather z dílny Chickova uskupení Return To Forever.

 

 

Hudební kariéra Chicka Corey sahá do šedesátých let, kdy působil také v kapele Milese Davise a postupně se vypracoval do pozice uznávaného pianisty, který spolupracoval s hudebníky jako Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Gary Burton či Stefano Bollani.

Aktuální sestavu ansámblu s názvem The Vigil opět tvoří dokonalí instrumentalisté, mezi které patří bubeník Marcus Gilmore, kterého posluchači znají například z působení v kapele Vijaye Iyera. Basovou linku zajišťuje Hadrien Feraud spolupracující také s Johnem McLaughlinem, saxofon Tim Garland a sestavu uzavírá kytarista Charles Altura.

Brněnský koncert tohoto nového projektu se uskuteční v rámci prvního turné, které toto uskupení absolvuje, a tak se můžeme těšit na zcela aktuální koncertní představení.

Další informace

  • Název akce: Chick Corea and The Vigil
  • Datum: neděle, 10 březen 2013
  • Místo: BobycentrumBrno
  • Cena: od 390 Kč do 1290 Kč (VIP vstupenky 2490 Kč)
Napsal(a):

Zanechat komentář