Čechomor se vydává na vánoční turné

Skupina Čechomor  vyráží na své tradiční vánoční koncerty v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2012. Koncertovat budou za doprovodu smyčcového kvarteta Gadrew Way s hostem Ivou Marešovou.

Čechomor Čechomor Zdroj: cechomor.cz

Čechomor po náročném podzimním programu plném koncertů a natáčení neodpočívá, ale naopak vyráží na své tradiční vánoční koncerty. Loni byl doprovázen Smíchovskou komorní filharmonií v projektu Proměny, letos zvolil také komornější sestavu v podobě smyčcového kvarteta Gadrew Way, a vrátil se tak k projektu z roku 2010. Během turné přítomní uslyší průřez vánočními písničkami i největšími hity skupiny.

„Po skončení vánočního turné v roce 2010 jsme si všichni slíbili, že se k projektu, kde nás doprovází skvělé smyčcové kvarteto Gadrew Way, ještě vrátíme. Sami naši fanoušci se nás ptali, kdy budou moci naše koncerty v této sestavě zase vidět. Smyčcová aranžmá, která pro tento projekt Čechomoru vytvořil vynikající Jan Kučera, jsou velmi křehká a přitom výrazná, respektují charakter naší hudby a skvěle doplňují naše orchestrální aranžmá.“ Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor

Turné skupiny vyvrcholí v pražském klubu SaSaZu 16. prosince, kde bude natáčet i televizní štáb. Záznam vystoupení odvysílá televize Óčko během letošních Vánoc. V rámci turné se odehraje i „novoroční“ koncert, který se uskuteční 4. ledna 2013 v Ostravě.

Pokud fanoušci Čechomoru nestihnou koncerty v rámci turné, budou si moci užít jejich písničky i na dalších standardních koncertech v Zubří, Cvikově, Bohumíně, na Luční boudě v Peci pod Sněžkou, a dokonce 8. prosince i v Londýně, v klubu 229 Venue.

Koncerty Čechomoru:

1. 12. Brno

11. 12. Litoměřice

 12. 12. Vamberk

 13. 12. Havlíčkův Brod

 14. 12. Prostějov

 16. 12. Praha (klub SaSaZu) 

Další informace

  • Název akce: Čechomor Kooperativa Tour 2012
  • Datum: neděle, 16 prosinec 2012
  • Místo: SaSaZuPraha
  • Cena: od 290 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář