čtvrtek, 10 duben 2014 13:00

Členové kapely Buena Vista Social Club dorazí do Prahy

Napsal(a)
Buena Vista Social Club Buena Vista Social Club Zdroj: ridersblogs.co.uk

Možná naposledy budeme mít možnost si v České republice poslechnout ryčnou kubánskou muziku v podání zbylých členů volného muzikantského uskupení Buena Vista Social Club, nyní vystupujících pod jménem Orquesta Buena Vista Social Club.

Hlavním iniciátorem vzniku kapely byl slavný americký kytarista Ry Cooder. Původně měl roku 1996 v Havaně natočit album s hudebníky z Mali. Těm ovšem nebylo uděleno vízum, nemohli tedy přijet. Místo toho Cooder sezval několikero kubánských muzikantů a za necelý týden natočili eponymní album, které se dočkalo velikého úspěchu, mimo jiné dosáhlo i na cenu Grammy. Samotné natáčení probíhalo v havanském studiu EGREM, kde se dochovalo autentické zařízení z 50. let.

V návaznosti na album natočil režisér Wim Wenders v roce 1999 o tomto projektu film, který se taktéž dočkal nadšených reakcí a úspěchu jak u kritiků, tak u veřejnosti.

 

 

Mnoho z členů původní sestavy kapely Buena Vista Social Club je naneštěstí po smrti. Přesto všechno se zbytek kapely rozhodl pod upraveným jménem vyrazit se svojí hudbou do světa. Toto turné (mimochodem trefně pojmenované Adios) je anoncováno jako poslední v kariéře kapely, proto by pražský koncert tohoto uskupení neměl žádný milovník kubánské hudby vynechat.

Koncert samotný se odehraje ve středu 25. června od 20 hodin v Kongresovém centru Praha. Vstupenky na toto jedinečné vystoupení jsou k dostání v síti Ticketpro v rozmezí od 790 do 1690 korun.

Přehled

 • Název akce: Orquesta Buena Vista Social Club
 • Datum: středa, 25 červen 2014
 • Místo: Kongresové centrum Praha
 • Cena: 790-1690 Kč

Další články

 • Colours of Ostrava hlásí první hvězdu Colours of Ostrava hlásí první hvězdu

  Americká kapela Twenty One Pilots, která patří k největším jménům současné světové hudební scény, je první potvrzenou hvězdou příštího ročníku festivalu Colours of Ostrava 2020. Miliardy přehrání písní na YouTube či Spotify, bleskem vyprodané největší koncertní haly, cena Grammy, nominace na Brit Awards, ale především neuvěřitelná, strhující vystoupení... to vše patří k Twenty One Pilots, které tvoří zpěvák a multinstrumentalista Tyler Joseph a bubeník Josh Dun.

 • Festival pro židovskou čtvrť Boskovice spouští předprodej na 28. ročník Festival pro židovskou čtvrť Boskovice spouští předprodej na 28. ročník

  Dvacátý osmý ročník legendárního Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice zahajuje předprodej a představuje vizuál pro rok 2020. Čtyřdenní multižánrová akce rozezní Boskovice opět na začátku letních prázdnin od 2. do 5. července 2020.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Džambo Aguševi Orchestra Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Džambo Aguševi Orchestra

  Balkánské dechovky procházejí prudkým generačním vývojem. Zatím nejmladší a nejvýbušnější horkou krev v této linii představuje trumpetista a kapelník Džambo Agušev. Přijďte jedinečnou atmosféru prožít do Paláce Akropolis 27. dubna 2020!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Dudu Tassa & The Kuwaitis Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Dudu Tassa & The Kuwaitis

  I když Dudu Tassa je v Izraeli hvězdou první velikosti, projekt The Kuwaitis se mainstreamu vymyká a navíc je vzrušující expedicí do arabského světa. Tassův dědeček Daoud Al-Kuwaity spolu se svým bratrem Salehem patřili k hudebním celebritám na dvoře iráckého krále Faisala a před 80 lety pomáhali budovat hudební vysílání v Bagdadu. Poslechnout si jeho hudbu můžete 31. března 2020 v Paláci Akropolis.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };