14.05.2016 15:51

Co nás čeká na Rock for People? Kromě muziky i nehudební program

Festival Rock for People láká na hudební i nehudební program Festival Rock for People láká na hudební i nehudební program Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Festivalová sezóna je za dveřmi a všechny pořadatelské týmy lákají na desítky hudebních atrakcí. Nejinak je tomu v případě královéhradeckého festivalu Rock for People, který se letos koná opět na začátku července (3.-5.7. 2016) v osvědčeném Festivalparku. Jaké kapely do Hradce dorazí a na co kromě hudebního programu se můžete těšit?

Hudbou to začíná, a tak i my se nejdříve podíváme na to, na jaká velká jména v letošním roce festival láká. Není toho málo, a tak začneme od hvězd největších (je to věc názoru, samozřejmě, ale pro mě to hvězdy jsou). Britská triphopová skupina Massive Attack vznikla již v roce 1988 a světová pódia brázdí víc jak pětadvacet let. Za dobu své existence vydala partička osm alb, přičemž to poslední vyšlo v roce 2010. Kapela je dokonce tak známá, že k některým jejím písním vokály nazpívaly hvězdy jako Sinead O'Connor či Madonna. A to už je co říct, ne? 

Kromě legendárních Britů se můžete těšit také na The Offspring, Bullet For My Valentine, Five Finger Death Punch, The 1975, Royal Republic a tak dále, a tak dále. Kapel se již tradičně představí několik desítek a jak je vidno, na své si přijdou fanoušci mnoha různých žánrů. 

Co kromě hudební nálože si festival pro fanoušky připravil? Některá lákadla si zřejmě budete pamatovat z minulosti, pokud jste se již v Hradci ukázali. Jedním z takových je třeba výstava věnovaná předchozím ročníkům festivalu, která mapuje jeho historii od samého počátku až do předešlého ročníku. Zavzpomínat tak můžete třeba na to, jaké to bývávalo v Brodě. 

Pokud nejste přílišní archeologové a víc než na minulost myslíte na přítomnost, ohřát se třeba u tzv. Táborák Stage, kde si můžete s kamarády v klidu zabékat v přítmí plápolajícího ohýnku. Nebojte, kytary a další nástroje sebou tahat nemusíte, ty jsou na místě k zapůjčení (na hraní, ne na podpal, samozřejmě). 

Že se vám z akustiky dělá špatně? Tak to se těšte na Show Time Party. Koncept tzv. rychlo parties slavil úspěch minulý rok, kdy na rozcestí mezi několika pódii vyrostla další, menší stage, která vás na nadcházející hudební produkci naladila krátkou, desetiminutovou trsačkou. Pakliže se tedy chcete rozehřát před vystoupením své oblíbené kapely, tenhle point je pro vás ten pravý. 

Festival však nelahodí jen zážitků ale i oku, neboť tzv. Kefír dekor najdete všude, kam se podíváte. Ploty, ohrádky, barevní motýli, točící se květiny. To všechno najdete rozeseto po celém areálu. A nebojte, možná letos přijde i Kefírer. 

Do pětice všeho dobrého nesmíme zapomenout vypíchnout i Silent Party. Že to neznáte? To je velká chyba. Když dorazíte na Silent Party, nečeká vás klasická dunivá muzika. Každý dostanete sluchátka, navolíte si, co máte rádi, a pak už jen trsáte a trsáte. Ostatní kolem vás dělají totéž, i když jejich muzika může být zcela odlišná od té vaší. A ten, kdo sedí v koutě bez sluchátek, se královsky baví pohledem na skupinu lidí, kteří trsají na ticho. 

Pokud už teď víte, že si Rock for People nesmíte nechat ujít, vstupenky jsou v předprodeji stále k dispozici. Line-up či odkaz na další nehudební atrakce pak najdete na stránkách www.rockforpeople.cz

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.