20.07.2012 8:00

CocoRosie feat. Rajasthan Roots & Tez obsadí pražskou Archu Doporučeno

Duo CocoRosie, které tvroří sestry Sierra Rose Casady a Binca Leilani Casady, představí 27. července nový singl We Are on Fire v pražském Divadle Archa. Toto vystoupení bude obohaceno o indické hudebníky Rajasthan Roots.

Základním stavebním prvkem tohoto hudebního projektu je pěvecká spolupráce, kterou sestry s přezdívkou Coco (Sierra) a Rosie (Bianca) předvádí. Díky nezaměnitelným a zcela odlišným pěveckým projevům si podmanily nejednoho hudebního fanouška. Instrumentální složka se rozpíná na pomezí indie scény, elektroniky a především moderního folku či freak-folku. Vashti Bunyan, Devendra Banhart a Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, to jsou persony, se kterými během své existence od roku 2003 toto sesterské duo spolupracovalo.

 

 

Poslední řadová deska CocoRosie s názvem Grey Oceans vyšla v roce 2010 a jednalo se o čtvrté studiové album. Vznikala téměř tři roky. Aktuálně sestry Casadyovy v Divadle Archa představí nový singl, který se jmenuje We Are on Fire. Tuto píseň nahrávaly s Davidem Sitekem (TV on the Radio) a již zmíněným Antonym Hegartym (Antony and The Johnsons), který s CocoRosie již v minulosti spolupracoval. Při živé interpretaci dojde ke spolupráci s indickými Rajasthan Roots. Díky propojení písní CocoRosie a tradiční indické lidové tvorby se tak posluchači mohou těšit na další zajímavé hudební možnosti, které sestry rády objevují.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.